GÜNCEL
latest

BORÇKA’DA KARANTİNA SÜRESİ DOLDU VE YENİ KARARLAR ALINDIArtvin Borçka İlçe merkezi ve köylerinde pandeminin toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu bulaşıyı bertaraf etme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma, yayılım hızını kontrol altında tutma ve devam eden riski yönetme maksadıyla ikinci bir emre kadar yeni kararlar alındı.
Artvin Borçka ilçe merkezinde 15 gün sonunda karantina kaldırıldı. Aralık köyü ve bağlantılı köylerde ise ikinci bir emre kadar karantina tedbirlierinin devam ettiği duyuruldu.

Artvin Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca 17.04.2020 tarihinde alınan kararlarla ilçe merkezinde karantina uygulaması kaldırılarak; Çoruh Caddesi, Maradit Caddesi, Kars Caddesi ve Demir Köprü giriş çıkışlarının Kaymakamlıkça zorunluluk nedeniyle izin verilenler hariç yaya ve araç trafiğine kapatılmasına karar verildi.

Köyler ile ilçe merkezi arasındaki seyahatler de  Kaymakamlıkça yapılacak plan dahilinde yürütüleceği bildirildi.
Şavşat ilçesine bağlı Aşağı Koyunlu köyünde ise karantina uygulamasının kaldırıldığı, giriş çıkışların yine kontrol altında olduğu bilgisi verildi.

Artvin Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 17.04.2020 tarihinde alınan kararlar şu şekilde;

a.      Aralık köyünde 17.04.2020 tarih ve saat 24:00 itibariyle bitecek karantinanın ve  bağlantılı köylere yönelik alınan tedbirlerin devamına,
b.     İlçe merkezindeki Çoruh Caddesi, Maradit Caddesi, Kars Caddesi ve Demir Köprü giriş çıkışlarının Kaymakamlıkça zorunluluk nedeniyle izin verilenler hariç yaya ve araç trafiğine kapatılmasına,
c.      Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin aksatılmamasına, tedarik zincirinin bozulmamasına ve zorunlu hallere ilişkin gerekli tedbirlerin Borçka Kaymakamlığınca alınmasına,
d.     Köyler ile ilçe merkezi arasındaki seyahatlerin Borçka Kaymakamlığınca yapılacak plan dahilinde yürütülmesine,
e.      İlgi (b) kurul kararının 3. maddesindeki hükmün zorunlu haller dışında devamına,

Alınan bu kararların Artvin İl genelinde eksiksiz olarak uygulanmasına, kararlara uymayanlar hakkında İl İdaresi Kanunu’nun 66. Maddesi, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve diğer mevzuat hükümleri kapsamında cezai işlem uygulanmasına, uygulama birliği sağlanabilmesi için İlçelerdeki ilgili kurum ve kuruluşlara dağıtım yapılmak üzere Kaymakamlıklara iletilmesine.
Oy birliği ile karar verilmiştir.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID