GÜNCEL
latest

ARTVİN’DE ŞEHİR MERKEZİNE İNAN AYILAR MAHALLEDE PANİK OLUŞTURDU
Artvin’de aç kalan ayı ve yavruları şehre indi yiyecek aradı  
Artvin’de kış uykusundan uyanan ayı ve iki yavrusu şehre inince paniğe neden oldu. Çöp kovalarından yiyecek arayan ayıları gören vatandaşların ihbarı üzerine ekipler el feneri eşliğinde ayı ve yavrularını arama çalışması başlattı.
Havaların ısınmasıyla birlikte kış uykusundan uyanmaya başlayan ayılar, ormanlık alanda yiyecek bulamayınca yerleşim yerlerine kadar inmeye başladı.  
 Şehir merkezinde bulunan Türk Telekom araç parkına giren ayı ve iki yavrusunu gören güvenlik görevlisi Cemil Ayaydın, kurum yetkililerine haber vermesi üzerine binaya kapatarak durumu, polise ve Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Bir süre sonra araç parkından çıkarak gözden kaybolan ayı ve yavruları mahalle aralarına dağıldı.
Milli Parklar, polis ve belediye ekiplerinden oluşturulan bir ekip projektörlerle gece boyu mahalledeki ağaçlık alanda ayı ve yavrularını aradı. Orta Mahalle sakinlerinden Haydar Güneş,” mahallemizde ayı görülmesi üzerine insanlara saldıra bilir düşüncesiyle takip etmeye başladık. Ayı bir ara ağaçlıklara girdi daha sonra izini kaybettirdi” dedi. İlk kez mahallede ayı gördüğünü ifade eden Güneş, gece boyu ayı ve yavrularını arasak da bir netice alamadık diye konuştu.
Öte yandan korna virüsü tedbirleri kapsamında mesire ve piknik alanlarının yasak olmasından dolayı, ayıların rahatça şehir merkezine inmelerine neden olduğu tahmin ediliyor.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID