GÜNCEL
latest

ARTVİN’DE MASKE FİYATI KAÇ TL OLACAK ?ARTVİN’DE MASKE FİYATI KAÇ TL OLACAK ?

18.Bölge Trabzon Eczacı Odası Yönetimi son zamanlar gündeme gelen maske üretimi ve fiyatları konusunda açıklama yaparak Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane illerinde eczaneler tarafından maskeyi 1 Lira 50 kuruştan ulaştırılacağını söyledi.

18.Bölge Trabzon Eczacı Odası Yönetim Kurulu adına Oda Başkanı Ecz. Çetin Kansız’ın yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi.

“Kamuoyuna Covid-19 salgını tüm Dünyada olduğu gibi Ülkemizde de halkımızın sağlığını ve yaşamını hiç görülmemiş derecede tehlikeye sokmuştur.

Bu süreçte biz eczacılar ve beraber görev yaptığımız eczacı teknisyenlerimiz görevi başındaki hekim, hemşire ve diğer tüm sağlık çalışanı paydaşlarımızdan sonra yüksek risk altında halkımıza hizmetten geri durmayan meslek mensuplarıyız.

Cephedeyiz ve bu beladan halkımız tamamen kurtulana kadar da bir adım geri atmadan yeminimizin gereğini yapmaya devam edeceğiz. Son günlerde malumunuz maske konusu neredeyse adı maske savaşlarıyla anılacak derecede gündemi meşgul etmektedir. Maalesef eczanelerimize 2019 yılında 70 kuruşa maske alırken, bir anda aynı maskeleri 3Lira 75 kuruştan temin etmek zorunda kaldık. Hiç bir meslektaşımızda bu maskeleri eczanelerine yüklü miktarda alıp bulundurmaz. Acı olan haftanın 7 günü 24 saat’i her bir bireyimizin ulaşıp hizmet alabileceği eczaneler günah keçisi yapıldı.
Bir çok meslektaşımız bu fahiş fiyatlarla maske alıp satmak istemedi. Hatta sayın sağlık bakanımızın maske fiyatlarının normal bir seviyeye düşeceği açıklamasından sonra bizde üyelerimizden beklemelerini talep ettik. Fakat gördük ki üretilen maskeler öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarına yetebildi. Son günler de de nerede, hangi şartlarda üretildiği belli olmayan maskeleri pazarlamak için hiç hayatında maske görmemiş insanlar piyasada maske satmaya başladı. Bazı merdiven altı üretim yerlerinde maskelerin nasıl üretildiğinin görüntüleri de bizi dehşete düşürmüştür.
18. Bölge Trabzon Eczacı Odası olarak yaptığımız çalışmalar sonunda belgeleri mevcut bir firmayla Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane illerimizde eczanelerimiz tarafından halkımıza maskeyi 1Lira 50 kuruştan ulaştıracak şekilde anlaştık. Salı gününden sonra odamıza bağlı dört ilde maske sorunu yaşanmayacağını umut ediyorum. Lütfen ne olduğu belli olmayan maskelerden vatandaşımız uzak dursun. Ticaret bakanlığının bölgemizde yaptırdığı denetimler sonucunda Rize’de 1 ,Trabzon’da 2 meslektaşımıza yazılan cezalarla ilgili hukuki süreçte başlatılmıştır. Sosyal medyada ve diğer platformlarda konu ile ilgili bilgi sahibi olmadan hakaret vari yorumları ve yazılan cezaları reddediyoruz. Halkımızın dün olduğu gibi bugün de, yarında her zaman en yakın sağlık danışmanı olmaya devam edeceğiz.
Lütfen Devlet’in koyduğu kurallara uyunuz. Evde kalın ,Hayat evde güzel.”

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID