GÜNCEL
latest

ARTVİN’DE KORONAVİRÜSÜ GÜN GEÇTİKÇE ARTIYORArtvin’de koronavirüs vaka sayıları artıyor. 3 pozitif vaka daha tespit edildi. Şu ana kadar 28 vaka tespit edilen ilimizin koronavirüsle imtihanı devam ediyor.
Alınan tüm önlemlere ve “sokağa çıkmayın evde kalın” denilmesine rağmen ilimizde de koronavirüs vaka artışı engellenemiyor. Edinilen bilgiye göre her gün onlarca kişi koronavirüs şüphesiyle Artvin Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken bugün yapılan testlerden üzücü haberler arka arkaya geldi.
Artvin Merkezde geçtiğimiz Pazartesi günü vefat eden 71 yaşındaki vatandaşın oğluna yapılan test sonucu pozitif çıktı. Bu sonucun şoku yaşanırken Artvin Devlet Hastanesi’ne şüpheli olarak kaldırılan Borçka İlçesi Aralık Köyü’nden bir kadının da test sonucunun pozitif gelmesi paniğe neden oldu.
2 aydır evden çıkmayan 79 yaşında ki kadında test pozitif çıktı
Bugüne kadar Hopa İlçesi’nde koronavirüs vakasına rastlanılmamışken Hopa’dan gelen şok haber koronavirüsün Hopa’ya da sıçradığını gösterdi. Hopa Devlet Hastanesi’ne müracat eden 79 yaşında ki bir kadın hastaya yapılan test sonuçlarının pozitif çıkması Hopa’da tedirginliğe neden oldu. Test sonuçları pozitif çıkan yeni vakaların sosyal izolasyona dikkat edip etmedikleri, kimlerle görüşüp görüşmedikleri tespit edilmeye çalışılıyor.,
Konuyla ilgili çalışmalar başlatılırken yetkililer vatandaşları azami miktarda evde kalmaya devam etmeleri yönünde uyardı. Vaka sayısının artmasıyla birlikte ilimizde tehlikenin de arttığına dikkat çekildi.
Böylelikle toplam 28 vakanın 15’inin tedavisi devam ederken 10 hasta iyileşerek taburcu oldu. 3 kişinin öldüğü korona virüsünün yayılmasını önlemek için sosyal izolasyon çok önemli olduğunu unutmayın.
Ç.P

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID