GÜNCEL
latest

ARTVİN’DE KORONA GRAFİĞİ YÜKSELİYORArtvin’ de korona virüs vakalarının son günlerdeki düşüşü vatandaşın rahatlıkla hareket etmesine neden oldu. Bunun sonucunda ise vaka sayısında ilimizde şok bir artış yaşandı.
Geçtiğimiz Pazartesi’nden bugüne kadar Artvin’den giden tahlillerin negatif çıkması vatandaşların rahatlamasını sağlamıştı. Pazar günü giden tahlillerden beklenmedik bir anda 8 kişinin testi pozitif çıkınca kentte şok etkisi oluşturdu.
Aynı ilçe ve aynı köyde yaşayan bir ailenin tüm bireylerinde korona virüs test sonucu pozitif çıktı. 8 vakanın bir kısmı hastanede gözlem altında bir kısmı da evde olmak üzere karantina altında tutuluyor. Test sonuçlarının pozitif olması ve ardından tedavi sürecinin başlamasıyla beraber Artvin’de korona virüs tespit edilen vaka sayısı 38’e çıktı.
Böylelikle Artvin Devlet Hastanesi’nde biri entübe olmak üzere toplam 16 hasta gözlem altında tutulup tedavi süreci halen devam etmektedir.  Şimdiye kadar 18 hastanın ise tedavi süreçleri olumlu şekilde tamamlanarak taburcu edildi. Artvin’de virüsten dolayı ölen kişi sayısı ise 4 oldu.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID