GÜNCEL
latest

ARTVİN’DE 3 MİLYON 984 BİN LİRA NAKDİ YARDIM YAPILDIYeni tip koronavirüsüne (Kovid-19) karşı il genelinde yürütülen mücadele çalışmaları kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Artvin’de 3 bin 984 haneye toplam 3 milyon 984 bin lira nakdi yardım yapıldı.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı Yardımı” kapsamında Artvin ilinde ve ilçelerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından “Yaşlı aylığı, engelli aylığı, engelli yakını aylığı, silikozis aylığı, eşi vefat eden kadınlara yönelik düzenli nakit yardım, muhtaç asker ailelerine yönelik düzenli nakit yardımı, öksüz yetim yardımı, muhtaç asker çocuğu yardımı, şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, çoklu doğum yardımı, psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan tüberküloz ve SSPE hastalarına yönelik düzenli nakdi yardımı alanlara ”ek olarak “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı Yardımı” olarak Artvin il ve ilçelerindeki 3.984 (haneye) hane başı 1.000 TL olmak üzere toplam 3 Milyon 984 bin TL yardım yapıldı.
PTT hesaplarına yatırılan söz konusu yardımlar emniyet ve jandarma personellerince haneler ziyaret edilerek hak sahiplerine evlerinde teslim edilmiştir.
Vefa Sosyal Destek Ekipleri Çalışmalarını Sürdürüyor
Artvin’de, Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri 155, 156 ve 112 numaralı hatlara gelen ve talepleri uygun görülen 2948 vatandaşın gıda ve ilaç gibi temel ihtiyaçları karşıladı. 65 yaş ve üstü vatandaşların emekli maaşları jandarma ve polis ekiplerince vatandaşlara evlerinde teslim ediliyor. Karantinada bulunan vatandaşların da temel ihtiyaçları karşılanıyor. Ayrıca rahatsızlanan vatandaşlar ile diyaliz hastaları da sağlık kuruluşlarına ulaşımı sağlanıyor.
Artvin Valiliği« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID