GÜNCEL
latest

ARTSO BAŞKANI KURT’TAN ÖNEMLİ BİLGİLER
ARTSO Başkanı Seçkin Kurt, Kovid-19’un Ekonomiye Etkileri ve Tedbirler Hakkında Bilgiler Verdi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası, yeni tip koronavirüs (kovid -19) tedbirleri kapsamında çalışmalarını ilk günden itibaren aralıksız sürdürüyor. Artvin TSO yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, ilimiz iş dünyasının süreçten etkilenmemesi adına, ilgili kurum ve bakanlıklarla sürekli görüşme halinde olduklarını ifade ederek, bunun yanı sıra ücretsiz maske dağıtımı ve ihtiyaç sahiplerine yardım kolilerinin iletildiğini ifade etti.
Cin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (kovid- 19) salgını ülkemize görülmesinin ardından Artvin Ticaret ve Sanayi Odası salgınla mücadele kapsamından yoğun bir mesai harcıyor.  İlk günden itibaren büyük ciddiyetle çalışmaları sürdüren oda yönetim kurulu üyeleri, gerek iş dünyasının süreçten etkilenmemesi adına gerekli finansal çalışmaları takip ederken, oda üyesi gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdürüyor.
Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, süreç hakkında değerlendirmede bulundu. Başkanı Kurt,  ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Son 100 yılın en büyük tehdidi ile karşı karşıyayız. Birlik ve beraberlik içinde bu zor günleri atlatacağına şüphemiz yok.  Gerek üyelerimiz olsun gerekse, Artvin halkını düşünerek bir dizi çalışmalar yaptık. Virüsün ülkemizde göründüğü ilk gün itibariyle, salgını ciddiye alarak bu bilinçle tedbirlerimizi aldık.
Kurumsal ve ekonomik önlemleri kapsamında her daim Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve değerli yönetimiyle her daim iletişim halinde olduk. İlimiz iş dünyasının bu süreçten en az şekilde etkilenmesi adına kurumsal ve gerekli bakanlıklarla görüşmeler sürdürüyoruz. Bize gelen talepleri ve istekleri gerekli yerlere iletiyoruz.

Ücretsiz 10 bin maske dağıtıldı

Öte yandan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimizin aidatları yıl sonuna kadar erteledi. Bunun yanı sıra odamızın borçlu olduğu firmalara borçlarını ödemiş bulunmaktayız. Artvin Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu olarak ilimizde faaliyet sürdüren sağlık kurumlarına 10 bin adet ücretsiz maske temininde bulunduk. Ayrıca özellikle 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım paketlerimiz teslim ettik.
Basın aracılığıyla süreç hakkında bilgi paylaşımında bulunduk
Bu süreçte birçok bilgi kirliliğini önleme adına ilimizde önemli görev üstlenen değerli basın çalışanları aracılığıyla süreç hakkında bilgiler verdik. Oda binamızı her hafta ilaçlayarak, çalışan arkadaşlarımızın mesai saatlerini minimize ederek süreci sürdürmeye çalıştık” dedi.
Başkan Kurt son olarak bu günlerin geçeceğini birlik ve beraberlik içinde bu süreci de atlatacağımızı ifade ederek. Artvin halkına evde kalmalarını, alınan kararlar uymalarını istedi.
Öte yandan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Seçkin Kurt’unda yer aldığı 365 Oda / Borsa Yönetim Kurulu Başkanı ile video konferans aracılığıyla toplantı yaptı. Toplantıda, koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini azaltmaya yönelik alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar ile mevcut duruma ilişkin istişare yapıldı.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID