GÜNCEL
latest

ÖZŞEKER AİLESİ SİZDEN YARDIM BEKLİYORÖZŞEKER AİLESİ SİZDEN YARDIM BEKLİYOR
Artvin’de yaşayan Melice Özşeker, doğuştan engelli iki çocuğuna ve kanser hastası eşine tek başına bakıyor.
Artvin’de yaşayan Melice ve Taner Özşeker çiftinin 3 çocuğundan ikisi doğuştan engelli. Yürüyemeyen ve sadece sürünerek evin içinde hayatlarını sürdüren 28 yaşındaki Volkan ve kardeşi 20 yaşındaki Muhammet’e anne Melice Özşeker bebek bakar gibi bakıyor.
Yıllarca eşinin desteğiyle engeli çocuklarına bakan anne, eşinin de kanser hastası olduğunu öğrenmesiyle dünyası yıkıldı. Hastalığı nedeniyle 3 aydır ayağı kalkamayan baba Taner Özşeker’e (54) ve iki engelli oğluna tek başına bakan anne Melice Özşeker, maddi anlamda çok zorluk çektiklerini ifade ederek yardım istedi.

Çocuklarımın durumuna alışmışken eşimin yatağa bağlı kalması
20 yıldır eşimle birlikte engelli çocuklarımıza bir şekilde bakıyorduk diyen anne Melice Özşekeri, “ 8 yıl önce eşimin de kanser hastası olduğunu öğrenince dünyam yıkıldı. Tedavi görüyordu hastalığı iyiye gidiyor diye sevinirken, tekrar nüksetti. Çok büyük bir ameliyat geçirdi, ameliyattan çıkamayabilir dediler şükür çıktı fakat 3 aydır yürüyemiyor. Şimdi ise iki engelli oğluma ve eşime de ben bakıyorum.
Daha önceleri sobalı evde kiracı olarak kaldığımız için engelli çocuklarım sürekli sobaya dokunarak ellerini yaktılar. Eşimde emekli olunca çocukların rahat etmesi için kaloriferli bir ev alalım dedik. Eşimin emeklilik parası krediye kesiliyor. Maddi açıdan çok zor durumdayız, eşim sağlıklıyken bir şekilde çalışıp idare ediyorduk ama oda hastalanınca çaresiz kaldık. Eş dost yardımcı oldular fakat nereye kadar.  Eşimin hastane parası, çocuklar yemesi, içmesi, bez parası bizi çok zorluyor.
Büyüklerimizden destek istiyorum, Sağlık bakanımızdan destek istiyorum bizlere yardım etsinler. Çocuklarımın hastalıklarımın çaresi yok. Elimden, tırnağımdan arttırdım gitmedik yer bırakmadım ama doktorlar çaresi yok dedi. Evde bu şekilde bakacağım, sadece maddi desteğe ihtiyacımız var”.
Babamın iyileşip ayağı kalkmasını istiyorum
Ailenin küçük kızı Meryem Tuana Özşeker  (10), “Babamın hastalığı beni de üzdü, ama dayanmak zorundayım. Okuldan geldim abilerime ben baktım, mamalarını içirdim. Babamın iyileşip ayağı kalkmasını çok istiyorum. İnanıyorum babam yine ayağı kalkacak her şey eskisi gibi güzel olacak” diye konuştu.
Yardım etmek isteyen hayır severler için Melice Özşeker'e ait Hesap Numarası : 

TR 5000 0100 0148 52665252 5001  - Ziraat Bankası İletişim : 0537 477 0914 

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID