GÜNCEL
latest

HOPA MEHMETÇİK IÇIN TEK YUREK OLDUArtvin’in Hopa ilçesinde, İdlib´de rejim unsurlarının hava saldırısında şehit olan Mehmetçiği anmak ve Bahar Kalkanı Harekatına destek olmak amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Hopa Kaymakamlığı öncülüğünde organize edilen yürüyüş öncesi Liman Kavşağında toplanan binlerce vatandaşlar ellerindeki Türk Bayraklarıyla İlçe Kaymakamlığı önüne kadar yürüdü.

Yürüyüşe katılanlar “şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atarak, komando marşı söyledi.
Yürüyüş sonrası kaymakamlık önünde devam eden programda şehitlerin isimlerinin tek tek okunarak ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Burada bir konuşma yapan ilçe kaymakamı Abdurrezzak Canpolat millet olarak zor bir dönemden geçtiğimizi ifade ederek bu zorlu süreçte millet olarak tek ses, tek yürek olarak şerefli bir görev ifa eden ordumuzun her daim yanında olduğumuzu göstererek onlara moral vermek için bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Millet olarak her daim Mehmetçiğin yanında olduğumuzu kaydeden Canpolat, “ Amasız, acabasız, açık tenkitlerden uzak durarak millet olarak tek ses olmalıyız. Atatürk’ün dediği gibi “Ordumuz, Türk birliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesidir” . Ana gayemiz ülkemizin birliği bütünlüğü ve geleceğe güçlü bir şekilde yol almasıdır. Bu nedenle kullandığımız her cümleye dikkat etmeliyiz. Ordumuzun yanında olmalıyız. Gerçek zaferin kardeşliğimiz birlik ve bütünlüğümüz olduğunu unutmamalıyız” dedi.

Konuşmanın adından Kemalpaşa İlçe Müftüsü Mustafa Canlı tarafından Kuran’ı Kerim okunarak şehitler için dua edildi.

Hopa Gaziler Muharip Gaziler Dernek Başkanı Şükrü Akbıyık ; “ Bu ülkemizin her karışı şehit kanlarıyla yoğrulmuştur. Biz bir gazi olarak şehidin, gazinin, şavaşın, takın, topun, tüfeğin ne amaçla olan bilen kişiyiz. Ben herkese sesleniyorum. Bu ülkede sağı,solu, futbolcusu şusu busu yok. Birlik beraberlik zamanıdır. Birlik beraberlik zamanıdır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir deyişi var. Türkün türkten başka gerçekten dostu yoktur. İsrail’i Amerika’sı,İran’ı ülkemizin dört bir tarafında düşman dolmuş nerde ne yapalım diye uğraşıyorlar.
Ama biz İdlip’e de gireceğiz, Kıbrısa’da gittik, Çanakkale’ye de gittik, Kore’ye de gittik bu ülkenin askeri her yerde destan yazar. Yeter ki birlik beraberlik olalım.”
Programa, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Hopa Gaziler Muharip Gaziler Dernek Başkanı Şükrü Akbıyık ve binlerce vatandaş katıldı.


« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID