GÜNCEL
latest

ARTVİNLİ TENİSÇİLERDEN EVDE KAL SPORUNU YAP ÇAĞRISIArtvin tenis kulübü sporcuları, korona virüsü salgını nedeniyle tesisleri kapatılınca, formda kalmak için antrenmanlara evde davam ediyorlar. Evlerinin salonunu antrenman sahasına çeviren minik tenisçiler, turnuvalara bu şekilde hazırlanıyor.
Çin'de ortaya çıkan ve daha sonra kısa sürede tüm dünyaya yayılan korona virüsün, ülkemizde görülmesinin ardından birtakım tedbirler alındı. Eğitime ara verilirken, spor faaliyetleri de durduruldu. Tavsiyelere uyan ve evlerinden çıkmayan Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tenis kulübü sporcuları, eğitimlerinin yanı sıra antrenmanlarını da evde yapıyor. Ailelerin yardımıyla evlerinin salonlarını tenis sahasına çeviren 8 minik tenisçi, antrenmanlarına bu şekilde devam ediyor.

Sporcularımızla uzaktan antrenmanlara başladık
Korona virüsü nedeniyle tesislerin kapatıldığını ifade eden tenis antrenörü Serkan Şahin, “kulüp bünyesinde bulunan 8 sporcumuzla uzaktan antrenmanlara başladık. Kulübümüzdeki bazı sporcular, bu yıl Avrupa’da düzenlenecek olan turnuvalara katılma hakkı kazandı. Korona virüsü nedeniyle bu turnuvalar ertelendi. Bu sebepten dolayı da çocukların formda kalmaları için, antrenmanları evde devam etme kararı aldık. Her gün onlara değişik antrenman videoları atıyorum onlarda bu videolarla antrenmanlarını evlerinde yapıyorlar” dedi.
Denge çalışması, hız çalışması, koordinasyon, el ve göz koordinasyonu gibi antrenman günlüklerini uyguladıklarını ifade eden Şahin,” bu sayede antrenman eksikliklerini kapatıyorlar” diye konuştu.

Hayalim Wimbledon final oynamak
11 yaşında profesyonel olarak tenis sporuyla ilgilenen Buse Gündüz,” korona virüsü nedeniyle okullarımız tatil oldu eğitimlerimize evde devam ediyoruz. Bu yaz yurtdışında birçok turnuvaya katılacağım için antrenmanlarıma da evde davam ediyorum. 5 yıldır tenis oynuyorum, bir çok yaş kategorisinde birinciliğim var, ilerde hayalim Wimbledon final oynamak” ifadelerin kullandı.
Evde kaldığım zamanı iyi değerlendirmek için spor yapıyorum
4 yıldır profesyonel olarak tenis sporuyla ilgilenen Ada Pınar, ise “korona virüsü nedeniyle tenis antrenmanlarımız iptal oldu. Bende evde kaldığın zamanımı iyi değerlendirmek adına sporuma devam ediyorum” dedi.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID