GÜNCEL
latest

ARTVİN’DE VEFA DESTEK GRUBU YAŞLILARIN HİZMETİNDE


Artvin Valiliği koordinesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu kapsamında jandarma ve emniyet ekipleri yeni tip koronavirüs (Kovid -19) salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunun 569 vatandaşın ihtiyacını giderdi.
İl Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre kovid-19 salgını nedeniyle ikametlerinden çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürütülen çalışmalar devam ediyor.
Çalışmalar kapsamında 155 ve 156 ihbar hatalarına bugüne kadar 757 talep gelirken, uygun görülen 569 talebe cevap verilerek vatandaşların erzak ve ilaç gibi temel ihtiyaçları karşılandı.
İhtiyaçların karşılanması için 177 jandarma ve polis görevlendirilirken kovid-19 salgınına karşı yürütülen çalışmalar kapsamında yasağa uymayan bin 210 vatandaş kolluk kuvvetlerince ikaz edilerek evlerine gönderildi.

Uyarları ve ikazlara uymayan  65 yaş üstü 7 vatandaşa ise idari para cezası uygulandı.

Vefa Sosyal Destek Grubu’nun bu çalışmalarına ek olarak gönüllü öğretmen ve vatandaşlardan oluşan 20 kişilik bir gurup cadde ve sokaklarda vatandaşları bilgilendirici broşür dağıtarak evde kalmaları konusunda uyarılarda bulundu.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID