GÜNCEL
latest

VALİ DORUK’TAN İLK KAR TATİLİ


Artvin il genelinde etkili olan kar yağışı tatili beraberinde getirdi. 
Artvin Valisi Yılmaz Doruk twitter hesabından yaptığı paylaşımda “sevgili öğrenciler tatilinizi bir gün uzattık güzel keyifli bir gün diliyorum” dedi.
Tatil haberini gören öğrenciler başta olmak üzere takipçileri beğeni ve yorum yaparak mutluluklarını ifade etti.
Artvin Valisi Yılmaz Doruk 5 Kasım 2018 yılında göreve başladıktan bu zamana ilk kez kar tatili yaptı.
Geçtiğimiz yıllarda mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava şartları kar tatili yapılmasına imkân vermiyordu.   Bu yıl yurt genelinde olumsuz hava koşulları ve yoğun kar yağışı Artvin’de de etkili olunca hayatı olumsuz yönde etkiledi.  Şubat ayı içerisin de aralıklarla yağan kar yüzlerce köy yolunu ulaşıma kapatırken il ve ilçe merkezlerinde trafiğin aksamalarına neden oldu.

İl Özel İdare ve Belediye ekipleri karla yoğun mücadelesini sürdürürken kar yağışının devam ettiği ve olumsuz hava koşulları göz önünde bulundurularak 10 Şubat 2020 Pazartesi günü okulların tatil olmasına karar verildi.
Vali Doruk, iki dönem sonra ilk kez kar tatili yapmış oldu.
Valilik Sayfasından yapılan resmi açıklama ise şu şekilde;
 “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilimiz genelinde (ilçeler dahil) 10 Şubat 2020 Pazartesi günü, ilk ve orta dereceli okullarda, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim öğretime 1 (bir) gün ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de aynı gün izinli sayılacaktır.” İfadelerine yer verildi.« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID