GÜNCEL
latest

VALI DORUK; "AĞAÇLARA DOKUNULMAYACAK"


Vali Yılmaz Doruk Net Konuştu, ‘Asırlık ağaçlara dokunulmayacak oraya en uygun proje uygulanacak’

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, depreme dayanıksız olduğu için yıkım kararı alınan Gazi Ortaokulu hakkında ayrıntıları paylaştı.
Doruk, okul bahçesinde bulunan asırlık 5 fıstık çamı ağacına dokunulmayacağını açıkladı.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk’u makamında ziyaret eden basın mensuplar konuyla ilgili bilgi aldı. Doruk, okulun depreme dayanıksız olduğu raporlarının ellerine ulaşmasının ardından eğitim gören çocukların kısa zaman da başka bir okula eğitim göreceklerini söyledi.
Okul alie birliği ve öğrenci velileri ile yapılan görüşme sonucunda ortak karar alınarak iki öğretimin kabul edilmediğini hatırlatan Doruk, eski Kız Meslek Lisesi olarak bilinen ve şuanda bir kısmı yurt olarak hizmet veren binayı tadilat ederek Gazi Orta okulu öğrencilerine tahsis edileceğini söyledi.
Proje hakkında bilgi veren Doruk, Gazi Ortaokulun yıkılmasını ardından yerine yeniden Gazi Ortaoklu yapılacağını ifade etti.
Okulun bahçesinde bulunan çam ağaçlarına ve alt kısmında ki iş yerlerine kesinlikle dokunulmayacaginın altını çizen Vali Doruk, "Yapılacak olan proje de halk eğitim merkezini de dahil ettirerek mevcut alanın daha verimli kullanılması ve okul biraz geri çekilerek çocukların oynayacağı bahçedeki alan genişlemesi planlanıyor" dedi.
Artvin'de depreme dayanıksız olduğu için yıkılması kararı alınan Gazi Ortaokulu konusu şekillenmeye başladı


Yılmaz Doruk
Artvin Valisi 
.
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID