GÜNCEL
latest

GAZİ ORTAOKULU YIKIM KARARI
Artvin İl Milli Eğitin Müdürü Fahri Acar, il genelinde deprem riski taşıyan bir okul için yıkım, bir okul içinde güçlendirme kararı alındığını söyledi.

Acar, yıkımına karar verilen Gazi Ortaokulu toplantı salonunda velilerle bir araya gelip konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Acar, il genelinde 25 bin öğrencinin eğitim gördüğü okullara yönelik hazırlanan deprem risk analiz raporunun tamamlandığını dile getirdi.

Acar, “Bir süredir yapılan depremsellik çalışmaları sonucunda ilimizde iki okulla ilgili karar elimize ulaştı. İlimizde Gazi Ortaokulu yıkılıp yeniden yapılması gereken okullar sınıfında.

Kemalpaşa ilçemizde bulunan Kemalpaşa Ortaokulu da güçlendirilerek eğitime devam edilecek okullar arasında bulunuyor. Bu iki okulumuzu en kısa sürede boşaltacağız. Gazi Ortaokulu’muzu yıkıp buraya yeni bir Gazi Ortaokulu yapacağız. Bu nedenle geçici olarak bu okulumuzu kullanamayacağız. İnşallah burada yapacağımız yeni okulumuzu 2021- 2022 eğitim öğretim yılına yetiştireceğiz" dedi.

Bu süreçte velilerden anlayış ve destek beklediklerini kaydeden Acar, "Çocuklarımız önceliğimiz. Öğretmen arkadaşlarımızla da konuştuk. Çocuklarımızın eğitiminin aksamaması lazım. Çocuklarımızın eğitime konsantresini sağlayalım" diye konuştu.

“Bizim inisiyatifinde olan bir durum değil”

İl Milli Eğitim Müdürü
Fahri Acar
Bazı velilerin Artvin'in deprem bölgesi olmadığı bu nedenle de yıkımın yıl sonuna ertelenmesi talebi üzerine okulu kesinlikle boşaltmak zorunda olduklarını ve bu konuda riske giremeyeceklerini kaydeden Acar, "Bakanlıktan ivedilikle boşaltın diye bir yazı geldi. Bizim inisiyatifinde olan bir durum değil" dedi.


Öğrenci velilerinin bir diğer talebi ise sabahçı öğlenci olarak nitelendirilen ikili eğitim istemediklerini ifade ederek okulun yıkılması halinde öğrencilerinin tam gün eğitim alabileceği bir okulda eğitime devam etmelerini talep ettiler.

İl Müdürü Fahri Acar velilerin taleplerini de dikkate alarak kısa zamanda öğrencilerin eğitim öğretimlerine devam edecekleri yeni okulu belirleyeceklerini kaydetti.  

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID