GÜNCEL
latest

CHP ARTVİN İL ÖRGÜTÜNDE DAYANIŞMA BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİBirlikte Dayanışma İçerisinde Bu İşi Götüreceğiz Mesajını Verdiler
Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kongresinde bir kez daha güven tazeleyerek İl Başkanı seçilen Ahmet Biber’e ve yönetimine CHP’li Belediye Başkanları ve parti ilçe başkanları CHP Artvin İl binasında bir araya gelerek dayanışmalarını bir kez daha kamuoyuna yansıttılar.
İl binasında gerçekleşen toplantıda, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ve Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanları yer aldı.
Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kongresinde İl Başkanı Seçilen Ahmet Biber’e ve yönetimine hayırlı olsun adlı ziyaretin İlk 15 dakikası basına açık bir şekilde gerçekleşti.
Ziyarette ilk olarak  CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü aldı. Kısa bir konuşma yapan Başkan Gümrükçü; “Bugün burada ilçe başkanlarımız ve il başkanlarımız ile toplanmamızın nedeni yeni seçilmiş il yönetimine hayırlı olsun ziyaretidir” dedi.
Gümrükçü sözü daha sonra Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e bıraktı.
-Geçmişteki Başarımız Bizlerin Buradaki Varlığıdır
Geçmişteki başarımız bizlerin buradaki varlığıdır diyerek konuşmasına başlayan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin yaptığı konuşmada; “Her şeyden önce il başkanım ve yönetim kurulunun başarısından ötürü kutluyorum.  Kongrede de söylemiştik geçmişteki başarımız bizlerin buradaki varlığıdır.” Dedi.
Elçin konuşmasının devamında;  “Geçmişteki başarının da üstüne koya koya geleceğimize ve sizlere güveniyoruz. Sanıyorum ki sizlerde belediye başkanları olarak bizlere güveniyorsunuz. Belediyeler olarak siz bizim yanımızda ve arkamızda olmanızı diliyoruz. Bizler sosyal demokrat çerçevesi içerisinde partimizin ilkeleri içerisinde belediye başkanlığı yapacağız. Bulunduğumuz siyasi kimliğin sorumluluğu içerisinde belediye başkanı olarak görev yapacağız. Bir kez daha  Ahmet başkanımıza hayırlı olsun diyorum.” İfadelerini kullandı.
Başkan Elçin’in konuşmalarının ardından sözü Artvin’de tek  kadın başkan olan CHP Şavşat İlçe Başkanı İmran Kayaoğlu aldı.

Başkan Kayaoğlu, “Artvin’imize baharı getiren bütün il, ilçe başkanlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Örgütümüze, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza sonsuz teşekkürlerimi bir daha sunuyorum. Hepimizin özveri ile çalışıp buralara geldiğimizi biliyorum. İnşallah bundan sonra da bütün özveri ile çalışarak halka verdiğimiz sözleri tutabiliriz. Gençliğimizin beklentilerine cevap verebiliriz, daha güzel yarınlara yatırımlar ve olanaklar sağlayabiliriz diye düşünüyorum. Buna da eminim ki gerçekten güzel bir ekibimiz var. Herkese başarılar diliyorum ve teşekkür ediyorum.” dedi.
Basına ilk 15 dakikası açık olarak gerçekleşen toplantıda son olarak konuşma yapan CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber konuşmasının da partililere birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaların yürütülmesi gerektiğinin vurgusunu yaptı.

-Birlik ve  dayanışma içerisinde bu işi götüreceğiz
Biber konuşmasının devamında; “Öncelikle sayın ilçe başkanlarım belediye başkanlarım il yöneticilerim hepiniz hoş geldiniz. İlçe başkanlarımız bir süreç içerisinde yeni seçildi ve daha sonrada il kongresinde biz seçildik ve yeni ekibimizle  Artvin’e ve Türk siyasetine katkı yapmak için başarılarımıza bir şeyler daha katmak için çalışacağız. Bu çalışmalarımızın başarısı tabi ki de tek başına olmuyor. Ben anlayışı ile olmuyor. Biz anlayışı olduğu zaman başarı geliyor. Biz bundan önceki hem genel seçimler de hem de mali seçimlerimizin başarısının temeli dayanağı birlik olmaktır. Bunun altını çiziyorum ve burada şunun da altını çizmek istiyorum ve bizler bir ekip olarak bu başarıyı sağladık. Tüm partililerimiz bu başarıya imza atmıştır. Bu başarılar benim başarım değildir bu başarılarımız hepimizin başarısıdır. Bu başarıya ihtiyacımız vardı. Bundan sonrada yeni başarılara da ihtiyacımız var. Bu vesile ile şunu da söylemek istiyorum bizler mutlaka birlik ve beraberliği karşılıklı dayanışmayı karşılıklı sevgiyi bu parti de egemen kılacağız.  İlçeler hem merkezde hem de ilçelerde, belediye başkanlarımız il genel meclis üyeleri, ilçe yönetimleri, ilçe başkanları ile beraber bir kaynaşma ve dayanışma içerisinde bu görevlerimizi yapmalıyız. Bundan önceki başarımızın altında da bu gerçek yatıyor. Önümüzdeki sürecinde ne kadar kritik olduğunu bundan önce de defalarca dile getirdim. Ülkemizin yeni atılımları ihtiyacı var. Bizler Artvin’den bu görüntüyü vermek zorundayız. Çünkü hepsi ile gurur duyduğum ilçe başkanlarımız olsun belediye başkanlarımız olsun birlikte daha büyük başarılar elde edeceğiz. Bizim çalışmalarımız aynı zamanda belediye başkanlarımızın çalışmasına da bağlı. Bizler il başkanları ve yöneticileri, ilçe başkanları ve yöneticileri belediye başkanlarımıza destek olacağız.
Birlikte dayanışma içerisinde bu işi götüreceğiz. Kimsenin kimse üzerinde hâkimiyettik kurması mümkün değildir. Anlayışla çalışmalarımızı götüreceğiz. Konuları sert eleştiriler ile değil eksikleri de daha ılımlı bir şekilde ifade edeceğiz.” Şeklinde açıklamada bulundu.
Konuşmaların ardından toplantı basın mensuplarına kapalı bir şekilde devam etti.
Ç.P.


« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID