GÜNCEL
latest

VALİ DORUK GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, kentte faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.
DSİ 26. Bölge Müdürlüğü yemekhanesinde yapılan kahvaltı sonrası Vali Doruk, gazetecilere açıklamalarda bulunarak 2019 yılının genel değerlendirmesi yapıldı.
Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Doruk, kentin ve basının sorunları konuşularak çözüm için karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
Artvin Valisi Yılmaz Doruk yaptığı konuşmada, millet olarak Elâzığ depreminin üzüntüsünü yaşadığımızı ifade ederek depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da şifalar diledi.
Millet olarak Elazığ depremiyle acı bir afet yaşadığımızı ifade eden Doruk, "Her acı olaydan fırsatlar çıkaran bir milletiz. Orada bir araya gelip dayanışma ve birlik beraberlik adına güzel örnekler sergiliyoruz. Bu afetlerden dersler çıkartıp eksiklerimi görmeliyiz ki benzer durumlarla karşılaşmayalım. İnşallah benzer acı vakaları bir daha yaşamayız." dedi.
-‘Artvin deprem kuşağında olmasa da heyelan ve su taşkınları ön planda’
Türkiye’de deprem gerçeğinin olduğunu bunun için de güvenlik tedbirlerinin devlet ve millet olarak alınmasını gerektiğini ifade eden Doruk;
"Artvin deprem kuşağında olmasa da heyelan, su taşkınları gibi tabi afetlerle karşı karşıya kalıyoruz. Bizde bu yönüyle alınacak tedbirleri gözden geçirmeliyiz. Elazığ depremi yaşandığı akşam ilimizden 4 arama kurtarma personeli, 8 sağlık personeli,1 ambulans ve 2 arama kurtarma aracı oradaki çalışmalara yardımcı olmak için bölgeye gitti. Böyle bir çalışmanın içinde yer almak bir sorumluluk. Artvin'de orada olması önemli. Böyle olaylarda "Ben yoksam 1 kişi eksiktir" düşüncesiyle hareket etmek lazım. Bunda sonra da vatandaşlarımızın desteğiyle oradaki ihtiyaç sahiplerine ulaşacağız. Artvin olarak üzerimize düşen sorumluluğu yapıyoruz, yapmaya da devem edeceğiz." diye konuştu.
Elazığ için yapılacak yardımlar konusunda, AFAD ve valilikle irtibata geçilmesinin önemli olduğunu belirten Doruk, “Çünkü ne tür ihtiyaçlar var ve bu ihtiyaçlar nasıl giderilecek hepsi AFAD Başkanlığımızın koordinesinde yürüyor. Bu nedenle yapılacak yardımlarda bunları dikkate alırsak bir kargaşanın önüne geçmiş oluruz. İhtiyaç neyse vatandaşlarımızı ona yönlendiririz. Daha yararlı bir iş yaparız. Bu konuda vatandaşlarımız mutlaka bizimle ve AFAD’la irtibata geçsin” dedi.
Vali Konuşmasının devamında kentin tanıtımı ve vatandaşların sorunlarının gündeme getirilmesini adına Artvin basının önemli işler yaptığını ifade ederek, basın çalışanlarına teşekkür etti.
Konuşmalar sonrasında basın mensupları kentte yaşadığı sorunları dile getirerek Vali Doruk’tan çözümü konusunda destek istediler.

Programa Artvin Valisi Yılmaz Doruk'un yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, DSİ Bölge Müdürü Celal Tokalak, Artvin Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Alkan, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı Turan Şentürk, yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.


« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID