GÜNCEL
latest

METEOROLOJİDEN ARTVİN 'E YOĞUN KAR UYARISI

Meteorolojik Değerlendirme Bölgemizin Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkisine Gireceği Tahmin Ediliyor. Yurdumuzun kuzey kesimlerinin yarın (23.01.2020 Perşembe) Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.
 Perşembe ve Cuma günleri Karadeniz Bölgesinde görülecek yağışların, iç kesimlerde kar, kıyı kesimlerde yağmur, Cuma günü ise Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.
 Perşembe ve Cuma günü beklenen yağışların, Karadeniz Bölgesinin tamamının 200 metre ve üzeri rakımlı yerlerinde yer yer yoğun kar (20-40 cm.) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden başta buzlanma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Yağışlı sistemin Cuma günü akşam saatlerinden sonra yurdumuzu terk edeceği tahmin ediliyor. Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistem ile birlikte, yurdun kuzey kesimlerinde azalarak mevsim normalleri altına düşeceği ancak Cumartesi gününden itibaren batı bölgelerden başlayarak tekrar artacağı tahmin ediliyor.
 Bazı illerimizde önümüzdeki hafta başına kadar beklenen hava durumları ise; Trabzon, Rize ve Artvin’de Perşembe günü kıyı kesimlerde yağmur iç kesimlerde kar, cuma günü 200 metre üzeri rakımlarda yoğun kar, kıyı kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve zaman zaman kar yağışı bekleniyor. Hafta sonu ise yağış beklenmiyor. 
Başlama-Bitiş zamanı: 22.01.2020 12:30 - 24.01.2020 21:00 Muhtemel Riskler: Buzlanma - Don Olayı - Ulaşımda Aksamalar - Çığ Tehlikesi
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID