GÜNCEL
latest

ARTVİN MEDYASINA YENİ BİR SOLUKArtvin Medya Görkemli Bir Törenle Açıldı!
Artvin Medyasına yeni bir soluk getiren medya ajans kuruluşunun açılışı gerçekleştirilen görkemli bir törenle yapıldı.
Artvin Medya’nın açılış törenine Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla,  AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Zeki Alkan, Artvin Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, STK temsilcileri, Artvin Medya Genel Yayın Yönetmeni Aydın Tatar, Yayın Koordinatörü Sıddık Dalkılıç, Haber Koordinatörü Mustafa Ufuk Şişman, Yazı İşleri Müdürü Turan Altınkaya, kurum müdürleri, yerel ve ulusal basın mensupları, iş insanları ve birçok vatandaş katıldı.


Çarşı Mah.Kaya Keleş Sk.No:30-36/A Merkez/Artvin’de yayın hayatına başlayan Artvin Medya’nın açılış töreni konuşmasını Artvin Medyası Yayın Koordinatörü Sıddık Dalkılıç konuşma yaptı. Dalkılıç konuşmasına medya tarihinde yer alan yayın kuruluşları hatırlatarak başladı.
Dalkılıç; “Sayın Valim, Sayın cumhurbaşkanı Başdanışmanım, Sayın Milletvekilim, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Adalet Ve Kalkınma Partisi İl Başkanım, Sayın Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanım, Sayın Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanım, Sayın Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Temsilcileri, Sayın Basın Mensubu Meslektaşlarımız Ve Kıymetli Dostlarımız, Hemşerilerimiz… Artvin Medya Haber Ve Organizasyon Şirketimizin Açılışına Hoş Geldiniz.
Gazeteciliğin Türkiye’de Tanzimat‘ın ilanından sonra başlandığını bilsek de ilk Türkçe yayınlanan gazete 1828 yılında Kahire’de yayın hayatına başlayan Veka-İ Misriye’dir. Türkiye coğrafyasında ise 1831 yılında Osmanlı sultanı 2. Mahmut hanın destekleri ile yayınlanmasına başlanan Takvi-i Vakayi’dir. Türkiye’de gazetecilik 1831 yılından günümüze kadar 188 yıldır ara verilmeden devam etmektedir. Ülkemizde gazetelerin ilk yayınlanmaya başladığı tarihlerde belli bir düzeni olmasa da günümüzde devletimizin desteği ve denetimi ile belli kurallar çerçevesinde gazeteler yerel, bölgesel ve ulusal olmak üzere günlük, haftalık ve aylık belli süreler içerisinde yayınlanıp halkımızın günlük yaşamda olan olaylar, kültür, sanat, edebiyat, spor ve bilim olmak üzere birçok etkinlikten haberdar olmasını sağlamaktadır.
Artvin Medya haber ve organizasyon firmamız gazetecilik ve internet haberciliği, internet televizyonu ve organizasyon işleri olmak üzere 3 ana dalda Allah nasip ederse faaliyetlerini yürütecektir.
Artvin Medya şirketimiz habercilik anlamında tarafız ve yorumsuz haber anlayışı ile sadece halkımıza doğru ve düzgün haber ulaştırmayı kendine şiar edinmiştir. Bu bağlamda 9 ilçemizde de teşkilatlanmamızı tamamladık. Merkez ilçemiz ve diğer 8 ilçemizde bulunan temsilcilerimiz aracılığı ile haber akışımızı sağlamaktayız.

Artvin Medya Gazetesinin tamamı renkli olmak üzere şimdilik haftalık 2000 tirajla 9 ilçemizin tamamında dağıtımını sağlamaktayız. Artvin Medya Gazetesi’ndeki haber anlayışımız ve içeriğimiz ise taze olmak kaydıyla kültür, sanat, spor, siyaset ve gündelik olaylar olmak üzere habercilik namına Artvin’e ait her şeyin konu edinile bilmesidir. Ayrıca www.artvinmedya.com.tr internet adresinden ve sosyal medya hesaplarımızdan ve kendi internet uygulamamız olan Artvin Medya uygulamasından ilimizdeki haber olma özelliğini taşıyan her şeyi anlık takip edebilirsiniz.
İnternet televizyonculuğuna gelince 2000 yılların başında ve günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi ve gelişen teknolojiye ülkemizde ulaşmanın kolay olması sonucunda yeni bir yayın anlayışı gelişmiştir. Bu yayın anlayışı ve alışkanlığı çığ gibi büyüyerek gelişecektir. Artvin Medya ailesi olarak bizde çağın gerisinde kalmamak kaydıyla Artvin ait ilk kurumsal internet televizyonunun yayınına bugün itibari ile başladık. Dünya’da yayın endüstrisinde kullanılan yeşil perde uygulaması ile belli bir düzen içerisinde haftalık, aylık ve yıllık yayın planlarımızı oluşturup, yine başta Artvin Medya haber sitemiz olmak üzere sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınlar gerçekleştireceğiz.
Canlı yayınlarımızda tıpkı gazetemizde olduğu gibi çok renkliliği esas alıp siyaset, spor, sanat, kültür, edebiyat ve güncel olayları konu edinip siz hemşerilerimizin izlenimine sunacağız. Yine internet tvmizde ve sosyal medya hesaplarımızda canlı yayınlarımızın yanı sıra ilimizin yayınlayacağımız videolar ile sosyal medya kullanıcılarının Artvin’e doymasını sağlayacağız. Bu vesileyle Türkiye genelinde de internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız ile Artvin’in turizmine katkı sağlamayı hedefliyoruz.
Organizasyon işlerine gelince, ilimizde ve 9 ilçemizin tamamında resmi açılış, iş yeri açılışları, konser, söyleşi, imza günü, özel gün ve gecelerde sunumundan, sahnesinden, ses sistemlerinden, süslemesinden, pasta ve çiçeğine varana kadar Artvin halkının hizmetindeyiz.
Kuruluş aşamasında bizlere desteklerini esirgemeyen büyüklerimize ve bugünden sonra desteklerinizi esirgemeyecek olan siz değerli hemşerilerimize teşekkür ederiz.
Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Dr. İsrafil Kışla
Son olarak bu güzel günde kıymetli zamanlarını bizler için ayırıp açılışımıza katılan bütün kıymetli dostlarımıza ve sayın valimiz Yılmaz Doruk’a Ankara’daki yoğun gündemlerine rağmen açılışımızda bizleri yalnız bırakmayan cumhurbaşkanı başdanışmanımız İsrafil Kışla ve Artvin Milletvekilimiz Erkan Balta’ya teşekkürleri borç biliriz. Buraya kadar geldiniz Allah sizden razı olsun.” Şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla bir konuşma yaptı.
Kışla yaptığı konuşmada; “Artvin Medyası’nın Artvin’e hayırlı uğurlu olmasını diledi. Önemli olan düzgün bir iş yapmak. Yaptığımızdan mahcup olmamak. Milletin sesi olma noktasında önemli bir adım. Halkın dertlerini dile getirin. Allah nice yıllar bütün halkımızın doğru bilgilenmesini nasip etsin inşallah. Hepinize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
AK Parti Artvin Milletvekili Av.Erkan Balta
AK Parti Artvin Milletvekili Av.Erkan Balta
AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta açılışta yaptığı konuşmada; “Artvin'in genelinde ve Artvin dışında yaşayan hemşerilerimizin Artvin'le ilgili haberleri takip edebileceği, medyanın bütün kollarında faaliyeti olacak olan 'Artvin Medya' kuruluşunun açılışını gerçekleştirdik. Bu güzel teşebbüsü yapan arkadaşları tebrik ediyor. Artvin'imize ve kendilerine hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.
Vali Yılmaz Doruk konuşmasında, “Artvin Medya önemli bir boşluğu dolduracak. Vatandaşların doğru bilgilendirilmesi, hizmetlerden haberdar edilmesi anlamında önemi var. Hayırlı olsun diyorum” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesildi ve davetliler yeni medya kuruluşunu gezerek hayırlı olsun temennisinde bulundular.
Ç.P.« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID