GÜNCEL
latest

AK PARTİ ARTVİN İL BAŞKANI ŞENOL ALPASLAN İSTİFA ETTİAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Artvin İl Başkanı Şenol Alpaslan, basın toplantısı düzenleyerek il başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin İl Başkanı Şenol Alpaslan, il binasında düzenlediği basın toplantısına birçok partili katıldı.
Ekonomik durum nedeniyle zaman ayıramayacağı sebebiyle istifasını duyuran İl Başkanı Alpaslan şunları söyledi ; "AK Parti İl Başkanlığı görevimden, içinde bulunduğum ekonomik durum nedeniyle zaman ayıramayacak olmamdan dolayı ve kongre sürecimizi başlaması ve yeni görev alacak arkadaşlarımızın önünü açmak adına ayrılmak isteğimi genel merkezimize iletmiştim. Olurlarını almak suretiyle bugün itibariyle il başkanlığı görevimden ayrılıyorum” ifadelerini kullandı.
Alpaslan yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
 “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle başladığım AK Parti Artvin İl Başkanlığı görevimden, içinde bulunduğum ekonomik durum nedeniyle zaman ayıramayacak olmamdan dolayı ve kongre sürecimizin başlaması ve yeni görev alacak arkadaşlarımızın önünü açmak adına ayrılmak isteğimi Genel Merkezimize iletmiştim. Olurlarını almak suretiyle bugün itibariyle İl Başkanlığı görevimden ayrılıyorum.
Elif gibi dimdik bir şahsiyetin kadrosunda omuz omuza yürümeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamd ediyorum. Bu konuda bana güvenini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ a, Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’ e, Karadeniz Bölge sorumlumuz Sayın Muhammet Avcı’ ya, Siyasete vekilliği döneminde başladığım ve şahsiyetini kendime örnek aldığım kıymetli büyüğümüz Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın İsrafil Kışla’ ya ve son olarak yanında siyasete başladığım ve ondan çok şey öğrendiğim kıymetli abim Milletvekilimiz Sayın Erkan Balta’ ya minnet duygularımla teşekkür ediyorum.
Bundan sonra da davamızın bir neferi olarak, sayın Cumhurbaşkanımızın emrinde çalışmaya, davamıza ve partimize hizmet etmeye devam edeceğimin bilinmesini ister, teşkilatımızın her kademesinde görev yapmış ve yapmakta olan tüm kardeşlerime, Ak Partimize gönül vermiş bütün hemşerilerime bana olan teveccühlerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyor, saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.”
Alpaslan’ın açıklamasının ardından basın açıklaması sona erdi.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID