GÜNCEL
latest

KAFKASÖR ARAZİ SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞUYORArtvin’in tanıtımında en büyük değer olan Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festival’inin yapıldığı Gökçen ailesine ait olan arazisinin kamulaştırma sorunu, Artvin Belediyesi ile Gökçen ailesi arasında imzalanan protokol ile çözüme kavuşturuldu.
Artvin’in kültürel alandaki en önemli marka ve etkinliği olan yaklaşık 200 yıllık maziye sahip boğa güreşleri, 38 yıldır Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali olarak, Gökçen ailesine ait Balcıoğlu Mahallesi, Cenahor Mevkiindeki (Kafkasördeki Arena ve çevresi) arazide, Artvin Belediyesi tarafından sembolik kiralama bedelleriyle düzenleniyordu.
Gökçen ailesine ait arazi; Artvin Belediye Başkanlığı, dernekler ve STK’lar tarafından değişik zamanlarda ve değişik isimler altında festival veya başka bir organizasyonlarda kullanılmıştır. Gökçen ailesine ait arazi de, ailenin rızası dışında festival dönemlerinde geçici ticari alan dönüştürülmesi üzerine Gökçen ailesi bir önceki dönem belediye başkanı ile arazinin bu şekilde kullanılması durumunda taşınmazın Artvin Belediyesi adına satın alınması veya kamulaştırılması adına görüşmeler yapılmış fakat görüşmeler sonuçlandırılamamıştı.
Belediye Başkanı Demirhan Elçin İle İmzalanan Protokol ile Sorun Çözüme Kavuştu
Gökçen ailesinin Kafkasör Mevkisindeki arazisinde bu yıl 39’uncusu yapılacak olan,  Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali için Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin ile Gökçen ailesi bu sorunu kökünden çözmek için görüşmeler gerçekleştirdi. Başkan Elçin ve Gökçen ailesi arasında yapılan görüşmeler sonucunda 39. Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali için arazi kiralandı. 31 Aralık 2019’a kadar Kafkasör’de arenanın bulunduğu arazi ve çevresinin tapusunun ücreti mukabilinde Artvin Belediyesine adına tescillenmesi için protokol imzalandı.« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID