GÜNCEL
latest

HAZİRAN AYI BELEDİYE MECLİSİNDE ÖNEMLİ GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin başkanlığında  Haziran  ayı olağan meclis toplantısı Orta Mahallede bulunan Star Düğün Salonunda, halkın katılımı ile gerçekleşti.
Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin,  seçim vaatleri arasında yer alan şeffaf belediyecilik anlayışını sürdürmeye devam ediyor.İlki Mayıs ayında halka açık olarak  Yeni Mahallede yapılan meclis toplantısının ikincisi Orta Mahallede yapıldı. Artvin Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden de canlı yayınlanan  Haziran ayı meclis toplantısı Başkan Elçin’in 18 gündem maddesini okunmasıyla başladı.
Eksiksiz katılan meclis üyelerinin onayına sunulan 18 madde tek tek görüşülerek karara bağlandı. Toplantı sonrası Başkan Elçin vatandaşların sorularını, istek ve taleplerini not alarak tek tek cevap verdi.
Belediye Meclis Toplantıları Şeffaf Belediyecilik anlayışı kapsamında halkın katılımıyla her ay farklı mahallede yapılacağını belirten Başkan Elçin şunları kaydetti:
Elçin: ” Meclis üyelerinin oturum şekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin oturma şekline göre düzenlenmiştir. Halka açık olmasından dolayı meclis toplantısına ait konularda halkın hiç ses çıkarmadan sadece izleyici olması gerekmektedir. Toplantı bittikten sonra halkımızla Artvin’e ne yapabiliriz diye sohbet edeceğiz. İlk toplantımızı Yeni Mahalle’de gerçekleştirmiştik ikincisini de Orta Mahalle’de gerçekleştiriyoruz.
Şehit ve gazi yakınlarının 65 yaş üstü vatandaşların belediye minibüslerinden ücretsiz yararlanabilmesi için belediyemize müracaat ederek alacakları kart ile minibüslerden yararlanacaklardır bunun için belediyemize başvurmaları gerekmektedir.
Sokak hayvanları ile ilgilide HAYDİKO ile birlikte çalışma yapıyoruz vatandaşlarımız da hayvanlarımız da rahat yaşayacaktır.
Kafkasör'de temizlik kampanyası düzenlendik. vatandaşlarımızın bu bölgeyi de temiz kullanmasını istiyoruz ve yaylamızın temiz kullanımı ilgili tedbirde alacağız engelli tuvaletinin de bulunacağı wc sayılarını artırıp halkımızın hizmetine sunacağız.
Sorunlar karşısında çözüm için buradayım bahanelerin arkasına sığınmayacağım. Seçim kitapçığında ne dediysem hepsini yerine getireceğim.  Ay sonuna kadar Artvin'in her yerinde internet kullanılacak Artvin artık akıllı kent olacak.
Toplantı sonunda yapılan soru cevapta, Orta Mahalle sakinleri mahallelerinde ki yeni yapılan imar revizyon planı hakkında ki sorunları dile getirdiler. 7 mart sokağın olduğu mevkiye dolmuş taksi istediler.Konularla ilgili notlarını aldığını ifade eden Başkan Elçin sorunlar ve istekler karşısında değerlendirmelerden bulunduktan sonra hizmet götüreceklerini söyledi.
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID