GÜNCEL
latest

BORÇKA KARAGÖLÜ BAYRAMDA KAÇ KİŞİ ZİYARET ETTİArtvin’de her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Borçka Karagöl, 9 günlük ramazan bayramı tatilinde 45 bin kişi tarafından ziyaret edildi.
Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan ve doğal güzelliğiyle insanı büyüleyen Borçka Karagöl Tabiat Parkı, ramazan bayramını nedeniyle tatilcilerin yoğun ilgisini gördü.
Türkiye’nin tek biyosfer rezerv alanı olan Camili’ye giden yol üzerinde bulunan ve 368 hektarlık alana sahip Borçka Karagöl Tabiat Parkı, çevresindeki vadiler ve ormanlarla kaplı eşsiz doğasıyla fotoğraf ve doğa tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Borçka ilçesine 27 kilometre uzaklıktaki Karagöl, her mevsim ayrı bir güzelliği içinde barındırıyor. Muhteşem güzelliğinin yanında çevresindeki zengin bitki örtüsü ve hayvan çeşitliliğiyle 9 günlük ramazan bayram tatilinde doğa tutkunlarının akınına uğradı.
Karagöl ziyaretçileri ilçe nüfusunun 4  katına ulaştı
Ülkenin birçok şehrinden vatandaşlar Karagöl’ü görmek için gelirken bölgeye araç ulaşımı tek şeritli orman yolundan sağlanıyor.
Borçka Belediyesinden alınan verilere göre Karagöl’ü dokuz günlük ramazan bayramı tatilinde yaklaşık 45 bin kişi ziyaret etti. Bu sayı 11 bin 450 ilçe nüfusuna sahip Borçka’nın dört katına eş değer olduğu açıklandı.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID