GÜNCEL
latest

MİNİK PARMAKLAR KODLAMA SERGİSİ AÇTIZübeyde Hanım Anaokulunda Kodlama Sergisi Açıldı.
Zübeyde Hanım Anaokulu Yıldızlar sınıfı öğretmeni Gülay Demir Seçgün ve Kelebekler sınıfı öğretmeni Damla Başak Gültekin koordinesinde yürütülen Kendi Dünyamı Kodluyorum etkinliği  Ahmet Hamdi Tanpınar sinema salonunda Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci' nin katılımı ile gerçekleşti.
Açılış konuşmasını yapan  okul müdürü Behiye Ağırbaş kodlama ve kodlamanın hayatımızdaki yeri konularında bilgi vererek 1 yıl boyunca öğrencilerin öğretmenlerin rehberliğinde yaptığı çalışmalardan bahsetti. Programda öğrenciler yıl boyunca yaptıkları kodlama ve algoritma çalışmalarından örnekler sergilediler. Oynadılar, eğlendiler, öğrendiler ve ailelerine öğrettiler. Aileler de çocuklarının oyunlarına eşlik ederek onların nasıl bir süreçten geçtiğini gördüler. Programın sonunda öğrencilere başarı belgesi ve oyuncak hediye edildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ve veliler kodlama çalışmaları ile ilgili açılan sergiyi ziyaret ettiler.  Kahveci, öğrencileri tebrik ederek  emeği geçen bütün öğretmenlere ve destekleri  için velilere  teşekkür etti.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID