GÜNCEL
latest

EĞİTİM-BİR-SEN ARTVİN ŞUBESİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİEğitim-Bir-Sen Artvin Şubesi Ramazan ayı münasebetiyle üyeleri ile iftar programında buluştu.
Yaklaşık 300 kişinin katıldığı iftar programına, Artvin Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Eğitim-Bir-Sen Artvin Şube Başkanı İbrahim İnce, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Sendika Yönetim Kurulu Üyeleri ve Artvin merkez ilçe de görev yapan Eğitim-Bir-Sen üyeleri katıldı.
Programda konuşan Eğitim-Bir-Sen Artvin Şube Başkanı İbrahim İnce “Ramazan; sevgidir, samimiyettir, paylaşımdır. Bizler, birbirimize tebessüm etmeyi unutmadan, birbirimizi kırmadan, birbirimize saygı ve hoşgörü göstererek bu kutsal ayın gerçek amacına ulaşmasını sağlayabiliriz. Unutmayalım ki, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha da güçleneceğiz” dedi.
Konuşmasına devam eden İnce; Mayıs 2019 tarihi itibariyle imzalanan mutabakat ile Artvin’de görev yapan eğitim çalışanlarının %50’sinden fazlasının Eğitim-Bir-Sen’e üye olduğunu, Artvin genelinde yetkili sendika olduklarını ve bu durumdan oldukça memnuniyet duyduğunu söyledi.
Sözleşmeli kamu görevlilerinin yaşadıkları sıkıntıları dile getiren İnce, “Sözleşmeli öğretmenlik ve kamuda her türlü mülakata karşı olduklarını söyledi. Eşi ve işi arasında tercihe zorlanan sözleşmeliler gerçekten mağdurlar. Öğretmenler arasında kadrolu/sözleşmeli şeklinde ortaya çıkan ayrım, kurum içi çalışma barışını bozmaktadır. Aynı niteliklere sahip aynı görevi ifa eden insanlar arasında bir nevi kast sistemi kurulması kabul edilemez. Sözleşmeli öğretmenlik anayasal hakları sınırlıyor, aile bütünlüğünü bozuyor, eşleri birbirinden, çocukları da anne babalarından 6 yıl boyunca ayrı bırakıyor.” ifadelerini kullandı.
3600 ek gösterge vaadinin memurlar üzerinde heyecan üretmeye devam ettiğini ifade eden Eğitim-Bir-Sen Artvin Şube Başkanı İbrahim İNCE, ek göstergelerin tüm hizmet çalışanları kolunda 600 ek gösterge birden artırılması ve bu konuda tarihin artık netleşmesi gerektiğini, vergi dilimi adaletsizliğinin sabitlenerek ortadan kaldırılması ve enflasyon oranlarının maaşlara yansıtılması için sene sonunun beklenilmemesini gerektiğini ifade etti.
İnce; İftar organizasyonunda emeği geçen yönetim kurulu üyelerine ve programa katılan üyelere teşekkür ederek, gelecek Ramazan Bayramı’nı kutladı.« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID