GÜNCEL
latest

KOCATEPE’DEN ARTVİN’E DEV 41 YENİ PROJE


Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Yeni Dönem İçin Projelerini Açıkladı
Artvin Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti ile MHP’nin ortak adayı olan Mehmet Kocatepe, yerel seçimler öncesinde yeni dönemde yapmayı vaat ettiği 41 yeni projesini düzenlediği toplantı ile kamuoyuna açıkladı. Sinevizyon gösterisi ile projelerini açıklayan Başkan Mehmet Kocatepe, ‘Gönül Rahatlığıyla Yeni Dönemde 41 Proje ile Artvin için Hizmetlere Hız Kesmeden Devam’ sloganıyla proje tanıtım toplantısını gerçekleştirirken, program sonrasında salona gelen AK Partililer ve MHP’liler birlikte halay çekerek güç gösterisinde bulundular. Toplantıya katılım yoğun olurken, toplantıya gelen kalabalık programın gerçekleştirildiği Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nin salonuna sığmadı. Kocatepe’nin 41 Yeni Projesi salondakilerce beğenilirken, Kocatepe dakikalarca ayakta alkışlandı.
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin düzenlediği yeni dönemdeki projelerinin tanıtım toplantısına katılım yoğun oldu. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, Artvin Belediye Başkan Yardımcıları Aydemir Akköy, Erkan Yazan ve Zafer İnce, İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Yazıcı’nın yanı sıra AK Parti ve MHP’liler ile çok sayıda vatandaş katıldılar. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol mensuplarının konuşmalarına geçildi. İlk konuşmayı yapan AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin son beş yılda Artvin’e kattığı onlarca güzelliğin ardından böylesine güzel bir toplantıya katılmış olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Gönül rahatlığı içerisinde gerçekleştirilen yeni dönemde 41 yeni dev projenin tanıtım toplantısının Başkan Mehmet Kocatepe’nin ilimizin gelecek beş yılına damga vuracak dev projelerinin halka ilk aktarılacağı toplantı olacağını belirterek 31 Mart akşamı Cumhur İttifakı’nın bir kez daha zafer kazanacağını ileri sürdü. Alpaslan; “Bu davanın bir mensubu olmaktan dolayı bugün bir kez daha büyük bir gurur ve onur duymaktayım. Başkan Mehmet Kocatepe döneminde Artvin’imiz arzuladığı, hayal ettiği yatırımları alırken, tam anlamıyla çağdaş ve modern belediyecilik hizmetleriyle tanıştı. Bugün burada bu toplantıyı yaparken Gönül rahatlığıyla gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki 31 Mart akşamı hız kesmeden bu hizmet yağmuru devam edecektir. Başkan Kocatepe, ilk döneminde vaat ettiği 29 projenin üzerine belki de yüzün üzerinde proje gerçekleştirdiği gibi gelecek beş yılda da bu 41 projenin üzerinde nice 41 projeler gerçekleştirecektir” şeklinde konuştu.
MHP İl Başkanı Serdar Kılınç ise MHP’nin adayını geriye çektiği süreci anlatarak yaptığı konuşmasında; “ MHP’nin bildiğiniz üzere bir adayı var idi ancak parti büyüklerimiz Artvin’de Kocatepe’nin etrafında toplanın talimatı üzerine adayımızı çekerek hiçbir şekilde pazarlık yapmadan Cumhur İttifakı çatısı altında toplanarak adayımızı çektik. AK Parti’nin Artvin’deki kurmayları partimize bir jest yaparak belediye meclisine katkı sağlamamız için bizlerden arkadaşlarımızı istediler ve bizlerde her iki teşkilat ile uyum sağlayacak isimlerimizi belediye meclisimize kattık. 31 Mart akşamı Cumhur İttifakı’nın bir zafer daha elde etmesi için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Bizim davamız ülkemizdir ve milletimizdir. Artvin’de Kocatepe döneminde bir çok güzel hizmetlere imza atıldığına şahitlik ettik. İnşallah bu güzel hizmetler Cumhur İttifakı’nın ortak adayı olan Mehmet Kocatepe’nin ikinci döneminde katlanarak devam edecektir” diye konuştu.
Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın okuduğu şiiri okuyarak konuşmasına başladı. Artvin’in AK Partili belediye olmadan önceki haline ilişkin hatırlatmalarda bulunarak konuşmasına devam eden Erkan Balta, Mehmet Kocatepe ile birlikte Artvin’in modern ve çağdaş belediyecilik hizmetleri ile tanıştığına vurgu yaptı. Artvin’in çıban haline, çözülemez yara haline gelen sorunlarının geçtiğimiz beş yıl içerisinde çözüme kavuşturulmaya başlandığını vurgulayan Balta, Artvin’e hizmet atağının ara vermeden devam etmesi gerektiğine inandığını açıkladı. Başkan Kocatepe’nin yeni dönemde 41 yeni projeyi bugün açıklamasına karşın gelecek beş yılda bunların çok ama çok fazlasını Artvin halkının hizmetine sunacağından emin olduğunu belirterek AK Parti ve MHP’nin 31 Mart akşamı yine bir zaferle bu yerel seçimlerden çıkacağını ve Artvin’e hizmet yağmurunun devam edeceğini söyleyen Balta, Artvin halkının siyasi ideolojiye değil hizmete oy vereceğinden de emin olduğunu sözlerine ekledi.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı AK Parti Artvin Eski Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ise yaptığı konuşmasına bu günleri görmüş olmaktan ve Artvin’in büyük hizmetleri almış olmasına şahit olmaktan dolayı Allah’a şükrettiğini belirterek başladı. Birliktelik, samimiyet ve dayanışmanın büyük başarılar getireceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, “sonucu takdir eden Cenabı Haktır. Bizler üzerimize düşen çalışmaları yaptıktan sonra rabbim karşılığını verecektir. Mehmet Kocatepe 5 yıldır Artvin’e hizmet ediyor. Şükür ki Mehmet Başkan Artvin’de hangi mahalleye gitse alnı açık başı dik geziyor.” Dedi.
Kışla, “Türkiye güçlendikçe haçlı zihniyeti hortluyor.15 Temmuz bunlardan biriydi. Ama bu hadise bizi birleştirdi ve birlik beraberliğimizi güçlendirdi. Artık bu ezanlar susmayacak, bu bayrak inmeyecek ve bu millet kendi ülkesine sahip çıkacak güçte olduğunu bir kez daha gösterdi. Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak dedik” Diye konuştu.
Başkan Kocatepe, Artvin’in gelecek beş yıllık vizyonunu ve hedeflerini anlattı
5 yıl önce verdikleri sözleri tutmuş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını ifade eden Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “5 yıl önce burada yaptığımız projeleri anlattığımızda bana başkan bunların yarısını yapın sizin Artvin’e heykelinizi dikelim diyorlardı. Şükürler olsun ki verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirdik.
Şimdi 5 yıl daha Artvin’e tecrübe ile dinamizm ile uçurmak için önümüzde fırsat var. işte 31 mart bu fırsatın ürüne döneceği zamandır.
31 Marttan sonra Belediyecilikte ustalık dönemimizi başlatıyoruz. Projeler hazır, tecrübe hazır, dinamizm hazır, büyüklerimiz ve siyasetçilerimiz işin başında. Gerçekleştireceğimiz 41 proje ile Artvin uçacak” dedi.
Başkan Kocatepe, projelerini tanıtmaya başlamadan önce gerçekleştirdiği konuşmasına ‘Şimdi Gönül Rahatlığıyla 41 Yeni Projemizi tanıtmaya başlıyoruz. Hamdolsun ki geçmiş beş yılda sizlerin hem duasını hem de güvenini kazanmış bir Başkan olarak karşınızdayım. Bir önceki dönemde yaptıklarımız bu projeleri de yapacağımızın teminatıdır. Ben her zaman söylüyorum ki, Biz Artvin halkına nasıl davrandı isek de Artvin halkı da bizlere öyle davransınlar. 5 yıl önce şehrime ve siz can dostlarım hemşerilerime olan hasret ve muhabbet ateşini hizmetlerimle dindirmek, yılların ihmal edilmiş sorunlarını, bir bir çözmek için çıktığımız bu kutsal hizmet etme, gönül alma yolunda bizleri ve sizleri mahcup etmeyen rabbime hamd ediyorum. 5 yıl boyunca gece gündüz, yağmur çamur, yaz kış benim işimdir, değildir demeden siyaset, orjin, inanç, ilçe, mahalle, statü ve benzeri hiçbir ayrım yapmadan; derdi olanın partisi olmaz, kapımızı her gelen Hızırdır, tanrı misafiridir diyerek görevimizi yapmaya çalıştık. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır, düstürü ile başta Belediye hizmetleri olmak üzere, bütün sorunlarınıza koştuk, gücümüz nispetinde çözdük ve çözmeye devam ediyoruz.
5 yıl boyunca seçim kitapçığımızda yer alan projelerin kat be kat üzerinde hizmet, proje ve yatırımlarını yaparak yılların ihmal edilmiş sorunlarını bir bir çözüme kavuşturduk. Bu kentte bir şey yapılamaz, yaşadığımıza şükredelim, diyerek ‘Öğretilmiş çaresizlik’ içerisindeki temel belediyecilik hizmetlerinde bir çok ihtiyacı olan Artvin’i 5 yılda yürüyen merdivenleri ile, bulvarı ile, kültür sokağı, pazarı, yürüyüş yolları, kültür sanat merkezleri, sosyal alanları, mahalleleri bir birine bağlayan ara yolları, engelsiz yaşam merkezleri, hanımlar lokalleri, aş evleri, hasta yakınları misafirhaneleri, tesisleri, kültür sanat etkinlikleri, festivaller ve spor organizasyonları ile çağ atlattık.
Butik turizm şehri olma yolunda dev yatırımlarımıza bugün açıklayacağımız ’41 Devasa projemizle hız kesmeden devam etmek arzusundayız. 5 yıl boyunca bir davranış biçimi geliştirdik. Belediyeye her an sorun ve durumda yanı başınızda olmalı, Belediye Başkanı şehrin buyurgan, tepeden bakan efendisi değil, bu kentte yaşayan herkesin ağabeyi, kardeşi, evladı, babası, dedesi olmalı idi. Kısaca; ‘Biz efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz’ demiştik ve bu sözümüzün gereği olarak düğünde, bayramda, cenazede, hastanede, festivalde, mevlitte hep yanınızda olduk. 5 yıl boyunca ağlayanın gözünde mendil, gülenin önünde kandil olduk. 5 yıl boyunca bu şehre hayalinin kurulmadığı, sizlerin şahit olduğu her biri belediyemiz bütçesinin birkaç katı yatırımlar getirdik. Şunu kabul etmeliyiz ki bu şehrin nüfusunun azlığı, coğrafyasının zorluğu ve temel ihtiyaçlarının fazlalığı sebebiyle ‘ Belediye imkanları, şehrimizin ihtiyaçlarını karşılamaya yetmiyor. “ Eğer yetse idi bizden önceki belediye başkanı ağabeylerimiz bu sorunları çözerlerdi. Bir ekstra desteğe ihtiyaç vardı ve sizler bu desteği 30 Mart 2014’te AK Partili hükümetin belediye başkanını seçerek elde ettiniz ve bizde hükümetimizin ve siyasi büyüklerimizin pozitif katkısı ile samimiyet, tevazu ve gayretle hizmet ettik. En büyük enerji kaynağımız sizlerin takdiri ve duası oldu. İnşallah yeni dönemde şimdi açıklayacağım bu 41 yeni projeyi ve daha nicelerini yine sizlerin 31 Mart akşamı sağlayacağınız katkı ile ilimize kazandıracağız” diyerek devam eden Başkan Kocatepe, 41 Yeni Projesini açıkladı.
Konuşmasını tamamlayan Mehmet Kocatepe daha sonra projelerini tek tek kamuoyu ile paylaştı. Kocatepe’nin projelerini tek tek anlattı. Kocatepe’nin projeleri; “ Milli İrade Meydanı Düzenlemesi, Sağlıklı Yaşam Ve Rehabilitasyon Merkezi, -Her Mahalleye Açık Otopark Projesi. Mahalleler Arası Bağlantı Yolları, kültür sanat ve spor merkezi. belediye önünden lale fırınına bağlantı yolu, kale turizmi, Cadde Düzenlemeleri, Şehit Dursun Acar Caddesi, İnönü Caddesi, Cumhuriyet Caddeleri’nde düzenlemeler, Kafkasör Adrenalin Park, Çoruh Vadi Park, Lunapark, Yeni Atatepe Vizyonu; Atatepe Kongresium, Mahallere Yeni Çocuk Oyun Parkları, Mahallelere Hanımlar Lokali, Kreş Ve Etüt Merkezi, Hastane Bulvarı Düzenlemesi, Kanalizasyon Şebeke Hattının Yenilenmesi, İçme Suyu Kanalizasyon Şebeke Hattının Yenilenmesi, Millet Vadisi, Alt Yapı yenileme projeleri, Doğalgaz hatlarının döşenmesi, Engelsiz Yaşam Akademisi, Şehir Mezarlığı, Avm Üst Geçit Projesi, Dr. Kadir topbaş bulvarı üzeri otopark, Tarihi Artvin Çarşısı, Tarihi Artvin Mahallesi, Yürüyen merdiven 3. Etap, Akıllı Kent Uygulamaları, Hangarlar Ve Ticaret Merkezi, Orman Ürünleri Fabrikası, Eğitime Tam Destek, Spor Kenti Artvin, Çocuk Eğitim Parkuru, Yeni Şehir Giriş Projesi, Kanalizasyon Arıtma Tesisi, Borozan Tepe Projesi” olarak açıkladı. Başkan Kocatepe, Borazan Tepe projesini açıklarken; “ Şehrimize yeni bir vizyon katacak dev projemiz Borazan Tepe ile hastane üzerinde ki alanda yeni yaşam alanı kuruyoruz. Proje İçerisinde; Ulucami,Kültür Sanat Ve Spor Merkezi, Avlu, Kafkasör Kolorta Bağlantı Yolu, Şehitlik, İş Merkezi, Otopark, Park, Asansör, Kafeterya yer alıyor. Peyzajı ve alt yapısı ile Borazan Tepe Şehirde yeni cazibe merkezi haline gelecek” ifadelerini kullandı.
Konuşmasını tamamlayan Başkan Kocatepe, önce belediye meclis adayları ile birlikte basına poz verdi ve ardından toplantıya katılanları sahneye davet ederken, birlik ve beraberlik pozu verdirtti. Toplantıya katılanlarla birlikte AK Parti ve MHP’liler hep birlikte halay çekerek seçimler öncesinde de de moral bulmuş oldular. Başkan Kocatepe, toplantıya katılanlara karanfil dağıtırken, 41 Yeni Proje tanıtım toplantısında seçim öncesinin stresini tam anlamıyla atmış oldu.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID