GÜNCEL
latest

ARTVİN UYUŞTURUCUYA GEÇİT VERMİYORArtvin’de yapılan uyuşturucu operasyonunda 21 kilo 713 gram “Kubar Esrar” ile 20 kök “Hint keneviri” ele geçirildi. 
Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan iki ayrı operasyonlarda 21 kilo 713 gram kubar esrar maddesi ile 20 kök hint keneviri ele geçirildiği bu operasyonlarda da iki şahsın gözaltına alındığı kaydedildi.
Artvin’de uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, 26 Eylül’de  Ardanuç ilçesinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı istihbaratı üzerine C.Ş isimli şahsın evinde yapılan aramada toplam 581 gram maddesi ele geçirilerek şahsın gözaltına alındığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Şüpheli ile yapılan mülakat ta ele geçirilen esrar maddelerini satın aldığını beyan ettiği Ardanuç İlçesi Soğanlı Köyünde yapılan ikinci operasyon da, K.C  isimli şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış ve ikametinde ve müştemilatında yapılan aramada; 32 gram kubar esrar maddesi ele geçirilmiştir. İkametin eklentisi olan ahır ve arsa kısmında bulunan serada yapılan aramalarda  21 kilo 100 gram kubar esrar maddesi ele geçirilmiştir.”
Operasyonlara kubar esrar maddesinin yanı sıra 20 kök hint keneviri, uyuşturucu madde tartımında kullanılan 1 adet hassas terazi ile 1 adet elektrikli ısıtıcının da ele geçirildiği belirtildi.
Gözaltına alına 2 şüphelinin “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçundan mevcutlu olarak adliyeye sevk edildiği kaydedildi.

« PREV
NEXT »

Facebook Comments APPID