GÜNCEL
latest

ARTVİN KAFKASÖR FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR
Artvin’in marka değeri haline gelen Uluslararası Artvin Kafkasör Kültür Turizm Ve Sanat Festivalinin 38’incisi bu yıl 28 Haziran, 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Artvin en büyük festivali olan Uluslararası Artvin Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali 38’incisi bu yıl 28- 30 Haziran, 1 Temmuz tarihlerinde 1250 rakımlık yeşiliyle ünlü Kafkasör Yaylasında yapılacak. Festival hazırlıkları kapsamında, Kafkasör yaylası yolları iyileştirme çalışmaları, Kafkasör Arena çevre düzenlemeleri ve eksiklerin giderilmesi için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Uluslararası Artvin Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali her yıl olduğu gibi bu yılda boğa güreşleri, konserler,  fotoğraf sergisi, spor etkinliklerinin yanı sıra yöresel etkinlikleriyle renkli görüntülere sahne olacak.

Kafkasör festivali programı şu şekilde;

28 Haziran Perşembe Günü;
Milli İrade Meydanında saat 16.00’de çelenk sunumu ile başlayacak olan festival, Milli İrade Meydanından Halitpaşa Meydanına kadar Kortej Yürüyüşü ve buradan boğaların Kafakasör Yaylasına uğurlanmasıyla devam edecek. Boğalar uğurlandıktan sonra Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde fotoğraf sergisi ve kupaların tanıtımı gerçekleştirilerek festivalin ilk gün ki program sona erecek.

29 Haziran Cuma Günü;
Saat 18.00’da Milli İrade Meydanında (Valilik Önü) Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin açılış konuşmalarından sonra program halk oyunları gösterisi,Grup İsina, Deniz Durmuş, Cemal Çayırcı, Yusuf Güney konserleri ve havai fişek gösterileri ile devam edecek. 

30 Haziran Cumartesi Günü;
 Program Kafkasör Yaylasında saat 09.00’da yapılacak olan boğa güreşlerinin kuralarının çekilmesi ile başlayacak. Saat 10.00 ‘da Deste, ayak, küçük orta, süper baş kategorisi boğa Güreşleri ve ödül töreni, Kafkasör Yaylasında 19.30’da Tanju Coşkun, Grup Kirman ve Bizim Yaşak konserleri ile gün sona erecek.

1 Temmuz Pazar Günü
Boğa güreşleri saat 09.00’da büyük orta kategorisi, başaltı kategorisi, baş kategorisi güreşleri sonrası ödül töreni ile 38. Uluslararası Artvin Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali son bulacak.

« PREV
NEXT »

Facebook Comments APPID