GÜNCEL
latest

ARTVİN DOĞA GEZGİNLERİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU


Artvinli doğa tutkunları Ramazan ayı nedeniyle düzenledikleri iftar yemeğinde bir araya geldi.
Artvin Doğa Gezginleri adında oluşturdukları sosyal medya gruplarıyla birbirini tanımayan doğa tutkunları tanışma kaynaşma etkinliğini düzenleyerek iftarda buluştu.
Gurup üyesi Tarkan Yılmaz’ın işletmesi Artbull kafede düzenlenen iftar yemeğine gurup kurucusu Uğur Yılmaz ve  üyeler katıldı.
İftar öncesi el birliğiyle yemekler yapılarak sofra hazırlandı. Artbull kafenin  doğa ortamı sunduğu konsemptine uygun şekilde mangal yakılarak özenle hazırlanmış etler pişirildi.  Ezan okunmasıyla açılan oruçların ardından ortam çay sohbetiyle devam etti.
Doğa gezginleri gurubu üyesi olan Artvin Çoruh Üniversitesinde görev yapan Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunarak yaz ayında gezilip kamp yapılabilecek rotalar hakkında düşüncelerini söyledi.
Doğanın insana mutluluk, huzur ve zindelik verdiğini belirten Doğa Gezginleri Kulübü Kurucusu Uğur Yılmaz; ” Artvin doğa turizmi açısından çok önemli bir yer. İçersinde dağları, dereleri, şelaleleri,gölleri ve yayları barındıran ender bir il. Şehrin gürültüsünden iş stresinden uzaklaşmak için bir günde olsa doğaya çıkmak o sakinliği temiz havayı tenefüs etmek doğal yaşam sürmek bizleri mutlu ediyor. Fırsat buldukça doğaya çıkıyoruz. Çevremde arkadaşlarla birlikte doğa sevgisini daha geniş kitlelere yaymak adına bir gurup kuralım dedik.  Sosyal medyadan kurduğumuz guruplarla yaklaşık 150 kişiye ulaştık. Bu ilk tanışma etkinliğimiz oldu. Gurubumuz da doğada yaşam üzerine önemli tecrübe ve bilgileri olan arkadaşlarımız olduğu gibi tecrübesi olmayan yeni arkadaşlarımız da var. Birlikte hareket ederek ilimizin doğal güzellikleri keşfedip doğayla iç içe bir yaşam oluşturmak istiyoruz.”dedi.
Yaz ayında bir çok yere günü birlik ve kamp gezileri düzenlemeyi planladıklarını da söyleyen Yılmaz, gurup olarak sosyal sorumluluk projelerine de imza atacaklarını söyledi.
Etkinlik, doğa üzerine yapılan çay sohbeti ardından kısa zamanda Şavşat Maden Köyü (bazgiret)’e yapılacak doğa yürüyüşüyle yeniden bir araya gelmek üzere sona erdi. 

« PREV
NEXT »

Facebook Comments APPID