GÜNCEL
latest

REYHAN GÜNERİ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİAK Parti Artvin Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi Gerçekleşti
AK Parti Artvin Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri teşkilatından güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.
Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleşen kongreye AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe,AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Reyhan Güneri,    AK Parti Merkez İlçe Başkanı Şenol Alpaslan, Memur Sen İl Başkanı İbrahim İnce, AK Partili İlçe Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, parti teşkilat mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Divan Başkanlığında AK Parti Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Av. Serpik Kavak ‘ın yaptığı divan kurulunda Ayşe Barsbay, Havva Altuntaş, Havva Akpınar,Melek Bıyıklı Küçükay görev aldı.

Güneri: Üç yılı aşkın süredir sadece kaşının gözünün şeklini değil ruhsal tecrübeyle Yol Aldık
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başlayan kongrede ilk konuşmayı yapan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri konuşmasında şunları söyledi, “Öncelikle sözlerime; bizleri böylesi bir coşku ve kutlu bir davanın sevdası ile bir araya getiren Rabbimize hamt ederek başlamak istiyorum.  20 Şubat 2015 itibarıyla üç yılı aşkın süredir sadece kaşının gözünün şeklini değil ruhsal tecrübelerini de ninelerimizden miras alan kadınlarımızla Hazreti Hatice’nin dirayeti, Hazreti Fatima’nın fedakârlığı, Hazreti Ayşe’nin cesaretini kuşanarak yol aldık. Okyanusta damla misali de olsa çalıştık. Bu dert bizim devamız diyerek yeni doğmuş yavruların, hasta ana babalarını, keyif dolu yaşamlarını evlerinde bırakan. Cihat niyetiyle gecesini gündüzüne katan adeta bir mum gibi; Ülkesini ,dünyasını, karartılmak istenen yarınlarını aydınlatmak uğruna erimeyi göze alan, bu kutsi yolda bizlere yol arkadaşlığı yapan tüm ak kadınlarımıza, Artvin’in ak incilerine şükranlarımı sunuyorum Allah emeklerinizden razı olsun.
Kıymetli dava büyüklerim,değerli yol arkadaşlarım, Ülke olarak ,ümmet olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Şu ana kadar vatan için canlarını feda ederek şehadet şerbeti içen şehitlerimize yüce Allahtan rahmet diliyorum. Öylesine zor bir süreç ki, dünyanın dört bir yanında inananlar zulüm görürken insan hakları  ihlal edilirken, zalimin zulmüne yedi düvel sessiz kalmışken mazlumların umudu  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu zulmün ortağı olmayı reddetmiş, ayaklar altındaki onurumuzu başlar üstüne çıkartmak için bu ağır yükün altına tek başına girmiştir.
 Şuur sahibi her insan bilir ki harp meydanlarında da, okul sıralarında da ,insanın olduğu her alanda da savaş hak ile batıl arasındadır. Üstat Necip Fazıl Kısakürek in de dediği gibi; ‘’ her şey akar; su ,tarih ,yıldız, insan ve fikir  Oluklar çift ;birinden nur akar ,birinden kir..!’’
Şimdi bizlere düşen fert fert bu davada elimizi taşın altına koyacak ve kadınıyla
erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle herkes bir vazifenin düştüğü bu süreçte kimimiz duamızı kürsülerden halka haykırırken, kimimiz seccadesinden hakka fısıldayacak, Kimimiz elinde kalem destanımızı yazarken, kimimiz o destanı okuyacak. Sizlerle daha önce Cumhurbaşkanımızdan dinlediğim bir hikayeyi paylaşmak istiyorum
Cengizhan Anadolu’yu yerle bir ederek ilerlerken bir şehri kuşatıp teslim aldıktan sonra eli silah tutan, yaşlı genç ,o köyün tüm erkeklerini bir araya toplayarak onlardan kendi mezarlarını kazmalarını ister.  O sırada bir ihtiyar Cengizhan’ın yanına yaklaşır ve ona; Şurada mezarını kazan 20 yaşındaki delikanlı benim oğlumdur ,daha çok gençtir ne olur onu affedin diyerek Cengizhan’ın ayaklarına kapanır. Yaşlı adamın bu talebinin cengiz şöyle yanıtlar; Affetmem ihtiyar, çünkü sen oğlun kendi mezarı başında iken ağlıyorsun.Ama vatanın uçurumun kenarında iken sadece seyrettin.
 Şimdi bizler vatanımız uçurumun kenarındayken seyirci kalmayacağız ve mücadele edeceğiz ki, yarın evlatlarımızın başına aynı akıbet gelmesin.
 Son olarak başkanlık yaptığım süre boyunca bizlere destek veren Kadın Kolları Genel Başkanımız Lütfiye Selva Çam hanımefendiye, koordinatör başkanlarımıza, il başkanıma, milletvekilimize, belediye başkanımıza, gençlik kollarımıza, teşkilatımızın tüm kademelerindeki dava arkadaşlarıma, Belediye başkanımızın eşi olmaktan ziyade bizlere  ablalık yapan Hacer Kocatepe hanımefendiye. Başkanlık yaptığım sürece çocuklarıma teyzelik yapan can dostum Hülya Saraç’a ,hüznümü endişelerimi azaltan çözümleyen sığınağım, korunağım eşime ,yarınlarımız için ertelediğim, bazen günlerce yüzlerini göremediğim can parçalarım yavrularıma, ve ayaklarım her tökezlediğinde bana güç veren ’’yavrum sen bizi dert etme görevini aksatma , bu dava için çalışırken cenazemizi de duysan orayı terk edip  sakın ha bize gelme, senin annen vatanındır aksi taktirde hakkımı sana helal etmem’’ diyen anneme, babacığıma  teşekkür ediyorum.Ve Konuşmamı Cahit Zarifoğlu’nun yüreklerimize tercüman olan dizeleriyle bitirmek istiyorum.
Başkan Kocatepe: Kadın Kolları Belediyelerin En Önemli Destekçisi ve Yardımcısıdır
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe kongrede yaptığı konuşmada AK Parti Kadın Kolları teşkilatının sosyal Belediyeciliğin gerektirdiği hizmetleri yaptığını belediyeye bu konuda büyük destek verdiklerini ifade ederek Belediye olarak yükünü hafiflettiğini söyledi.
Başkan Kocatepe ;” Göreve geldiğimiz günden bu yana Belediyeciliğin ne anlama geldiğini göstermek istedik. Belediyeler halkın kılcal damarlarına gidecek kanı veriyorlar. İşte bu kan vermenin en geniş en doğru damarı teşkilatımız ve kadın kollarımızdır. Sizler sahada gönülleri fetih edeceksiniz bizlere de sizlerin verdiği görevleri yapmak düşünüyor. Bizlerin bu başarınsın da en büyük emeği olan kadınlarımıza yine en büyük emek onlara düşecek.”
İlk seçim belediye seçimi olduğunu da hatırlatan Başkan Kocatepe, çalışmalara ara vermeden fert fert dert dert dertlenilerek halka hizmet edileceğini bu anlamda da yeniden göreve gelen Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri ve ekibine çok büyük görev düştüğünü ifade ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi. 
Balta: Cumhurbaşkanımız Kadınlara Güvenmekte Ne Kadar Haklıymış Gördük
Ak Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta konuşmasında Cumhurbaşkanımız demek ki yanılmamış diyerek şu ifadelere yer verdi,” kadınlara güvenmekle kadınların gücünü, enerjisini, sevgisini bu dava için yanımızda tutmakla demek ki yanılmamış.  Bugün buraya gelişimizde bunun çok büyük payı var.  Bende görev yaptığım süre içerisinde gerek Artvin’de gerek ilçelerinde yağmurda, çamurda, sıcakta, sokakta apartmanda mezrada, köylerde her noktaya ulaşan ve mesajımızı ileten kadın ekiplerimiz oldu. Çektikleri sizi ki çilelerin yanında hakarete uğradıkları,  fiziki saldırıya uğradıkları oldu. Bu fedakarlıklarına ne kadar teşekkür etsek azdır. Önümüzdeki dönemde gerek Türkiye de gerek Artvin’de partimizin mücadelesinde başarılı olabilmemiz için yine sizin çalışmalarınıza çok fazla ihtiyacımız olacağını biliyoruz. Başarılar  yakalamak için el birliğiyle çalışacağız Allah yar ve yardımcımız olsun diyerek konuşmalarını tamamladı.


Kışla: Bir şeyler Yapıyorsak Halkımızın Desteğiyle Yapıyoruz
Milletvekili İsrafil Kışla ise, “Dünyanın hiçbir yerinde sanmıyorum ki bizim gibi 16
yıl iktidar olacaksınız ,iktidar olarak ülkeyi tek başınıza yöneteceksiniz  ve yıpranmayacaksınız bir ülke seçmeninin yüzdeellisinin oyunu alacaksınız. Herhalde böyle bir parti böyle bir geçmişi olan dava hiçbir yerde yoktur. Ülkemizde yapılan hizmetler olsun, ilimizde ve ilçelerimizde yapılan hizmetlerden gurur duyacak olanlar sizlersiniz. Çünkü bu dava sizlerin sayesinde bu günlere geldi. Bir şeyler yapılıyorsa halkımızın yüzdeellisinin desteğinin arkamızda olduğunu bilerek yapıyoruz. Artvin’de de nitekim böyle oldu. Muhalefet partilerinde olan belediyeleri bu dönem Ak Partiye teslim ettik. Bu millete teşekkür ediyoruz, partili hemşerilerimize de teşekkür ediyoruz. Ama inanıyorum ki 30 Mart seçimlerinde Ak Partiyi iktidara getirenler keşke daha önce getirseydik de bu hizmete daha önceden kavuşsaydık diyeceklerini düşüyorum. Çünkü 15 yılda 20 yılda yapılmayan hizmetlerin gerek Mehmet Kocatepe gerek diğer ilçe belediye başkanlarımız başarılı çalışmalar yaptığını görüyoruz ve bunlardan mutluluk duyuyoruz.
Şehitlerimize haklarını helal ettire bilmemiz için, bize bu güzellikleri yaşatan, ülkemizi uçurumun kenarından bu günlere taşıyan gecesi gündüzüne katan uyku bilmeyen Cumhur başkanımıza karşı bir vefa borcumuzu yerine getire bilmemiz için 2019’da Artvin’de yeni bir tarih yazmaya var mısınız . Hizmetlerle bir yere kadar gelirsiniz, cumhurbaşkanımız diyor ki iki şeyiniz eksik onlardan birisi hizmetleri millete anlatımı bir diğeri de milletin gönlünü kazanmak. İşte Ak Parti bir adım daha ileri gidecek bu kadın kardeşlerimizin sayesinde olacak. Bu iki işi de en güzel becerecek olan bu davayı hizmetleri insanlara anlatacak olan sizlersiniz. Seçim günü değil şimdiden o kapılara uğramak gerekiyor dedi. 
Erzurum Milletvekili Taşkesenlioğlu: AK Parti Kadına Büyük Önem Vermiştir
AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu,25 yıldır aktif siyaset yaptığını 2002’den beri AK Parti teşkilatlarında bulunduğunu hatırlatarak il,ilçe,kadın,gençlik teşkilatı yönetiminde bulunmanın öneminden bahsetti.  
Milletvekili Taşkesenlioğlu ;” 1999 yılında İstanbul üniversitesine doktora başvurusunda bulundum. Üniversite bana dedi ki pardon akıllı olabilirsiniz, eğitimli olabilirsiniz ama bunların benim kitabımba yeri yok. Bilim sahibi olmanın tek yolu başında örtünün olmamasıydı. Şu soruyu hep sordum başında örtü ile ilim arsında bağlantı neydi? Siz örtülü olduğunuz sürece ilimden yoksun kalmasınız dediler. 1998 şubat sürecinde başlayan durumda bizde uygun gördükleri durum buydu. AK Parti bu sorunu çok şükür ki kökünden çözerek başörtülü kadınlarımızın da toplumda yeri olduğunu gösterdi.”
Taşkesenlioğlu, 2002’den bu zamana kadar AK Parti’nin yaptığı hizmetlerden bahsederek kadınlara özel çıkardığı yasalara da değinerek kadınların siyasetteki yeri ve önemine vurgu yaptı. Konuşmasının sonunda yeniden Kadın Kolları Başkanı seçilen Reyhan Güneri’ye ve yönetim kuruluna görevlerinde başarılar dileyerek hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.
Konuşmaların ardından geçime geçildi. Tek liste şeklinde gidilen seçimde mevcut Başkan Reyhan Güneri yeniden başkan seçildi.


« PREV
NEXT »

Facebook Comments APPID