GÜNCEL
latest

KANTAR; AK PARTİ – MHP İTTİFAKINI DEĞERLENDİRDİArtvin’in önde gelen köşe yazarlarından Yüksel Kantar son köşe yazısında siyasetin nabzını tutarak ulusal gündemde çok konu olan AK Parti – MHP ittifakını değerlendirerek toplumun en önemli beklentisi olduğunu savundu.

www.08olay.com sitesinin Köşe Yazarı Yüksel Kantar kaleme aldığı yazısında şunlara değindi;
AK PARTİ -MHP İTTİFAKI TOPLUMUN EN ÖNEMLİ BEKLENTİSİ OLDU
“Birlikte rahmet , ayrılıkta azap vardır.” Hz Muhammed.
16 Nisan 2017 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi Referandumunda Ak Parti -MHP ( ittifakı )EVET bloku % 51.4 , HAYIR Cephesini oluşturan CHP -HDP ( ittifakı ) bloku ise % 48.6 oy aldı. Böylece milletimizin onayından geçen Hükümet Sistem değişikliği ile parlamenter sistem 2019 yılında yapılacak seçimle yerini Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine bırakacak.
2019 Yılı kasım ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçiminde EVET Blok ü oluşturan belirleyici parti AK Parti nin doğal Adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan. EVET bloğunun diğer aktörü MHP Genel Başkan ı Devlet Bahçeli de Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarını, MHP nin adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu , hatta bu ittifakın 2019 yılından sonra devam edeceğini net bir şekilde kamuoyuna beyan etti. Yani EVET blokunun Adayı Recep Tayyip Erdoğan şimdiden netleşti. Hayırlı olsun.
HAYIR Blokunun partisi CHP ve onun Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu % 49 un öncü sahibi olduğu düşünüldüğünde Kemal Kılıçdaroğlunun Cumhurbaşkanı adayı olması HAYIR bloku tarafından bekleniyor.Ne yazık ki Gerek ulusal Medyadan gerekse Parti yetkili organlarından ve gerekse sayın Kılıçdaroğlu tarafından Cumhurbaşkanı adayı olacağına dair net bir açıklama yapılmadı.
Yanı HAYIR Blokunun Cumhurbaşkanı aday hala net değil.
16 Nisan 2017 tarihinde yapılan Referandumda Milletimizin Evet oyları ile
Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçmesi Türkiye de siyasi hareketliliği hızlandırdı.2019 Tarihinde yapılacak seçimlerde İlk turda bir adayın Cumhurbaşkanı seçilebilmesi için %50 +1 l oy alması gerekiyor . Siyasi ve ekonomik istikrarı sağlayacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ve % 50 +1 i yakalama seçim öncesi siyası partileri ittifaklara zorluyor .MHP den İhraç edilen Meral Akşener ve arkadaşları İYİ PARTİ yi kurdular.Bir Proje partisi olduğunu düşündüğüm İYİ Parti Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve milletvekili seçimlerinde nasıl bir sonuç alacak. Seçmen tarafından bir heyecan oluşturmadığına göre temel amaçları Tayyip Erdoğan’ın 1. Turda seçilmemesi için Meral Akşenerin Cumhurbaşkanı adayı olacağı şimdiden belli gibi.Ancak bilinmelidir ki ,Oyunları bozacak millettemizdir.Milliyetçiler Muhafazakarlar el ele gönül gönüle ve kol kola olacak.
Ak Parti-MHP ittifakı ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.


« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID