GÜNCEL
latest

ÇAM AĞAÇLARI ARASINDA KAR ÜZERİNDE TÜRKİYE ŞAMPİYONASIÇam ağaçları arasında yeşille beyazın bir arada olduğu doğa cenneti Kafkasör yaylasında yurdun dört bir yanından katılan sporcularla Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası başladı.

Artvin Belediyesi ev sahipliğinde Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından 2018 yılının ilk Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası, 1250 rakımlı Kafkasör yaylasında Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe'nin servis atışıyla başladı.
Kafkasör Yaylası’nda düzenlenen Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası müsabakalarını Artvin Belediye Başkan Mehmet Kocatepe eşi Hacer Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Tilki, Garnizon Komutanı P.Alb. Abdurrahman Çerçi,  bazı kurum amirleri, STK başkanları ve çok sayıda vatandaş takip etti.
Çam ağaçları arasında yeşille beyazın bir arada olduğu doğa cenneti Kafkasör yaylasında  yapılan Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonasına  yurdun dört bir yanından sporcular katıldı. 9 erkek ve 6 kadın takımlarından oluşan şampiyonada toplamda 30 sporcu mücadele verdi. 2 gün sürecek müsabakaların ilk gününde  2 kortta oynanan 19 maçla  gün tamamlandı.
Çift eleme usulü gerçekleşen şampiyonanın ilk ayağında yarı finale kadar müsabakalar gerçekleştirildi. 3'üncülük, yarı final ve final maçları müsabakaların ikinci gününde yine Kafkasör yaylasında gerçekleşecek.
Turnuva hakkında bilgi veren TVF Başkan vekili Alper Sedat Aslandaş, gerçekleştirilen organizasyonun sonucunda birinci olan takımların Avusturya'da yapılacak olan  Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonaları'na katılacağını dile getirdi.
Başkan Vekil Aslandaş ;" Türkiye Voleybol Federasyonu olarak ilk  defa Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonasını Artvin'de Artvin Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştiriyoruz. Bu şampiyonanın önemi bu şampiyonada birinci olan bay ve bayan takımlarımız ilk kez gerçekleştirilecek olan Avrupa Kar Voleybolu Şampiyonasına Avusturya'ya Türkiye'yi temsilen katılacaklar. Dolayısıyla da belediyemizin üstlenmiş olduğu bu organizasyon ülkemizin de sporda temsilen önemli bir sonucu olacak" dedi.
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise organizasyona ev sahipliği yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek " Federasyonun ifadesine göre organizasyon noktasında bugüne kadar yapılmış en mükemmel organizasyonu yapıyoruz Artvin'de. Gerçekten muhteşem bir doğa. Beyaz ve yeşilin buluştuğu etrafımızın çam ağaçlarıyla çevrili olduğu bir alandayız. Sporcularımız üşümüyor seyircilerimiz var. Böylesine büyük bir organizasyonun ilkini Artvin'de gerçekleştirmekten mutluyuz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu organizasyon ev sahipliği etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
Plaj Voleybolu Türk Milli Takımı Oyuncusu Murat Giginoğlu, Bu yıl ilki düzenlene Kar Voleybolu  Türkiye Şampiyonası için Artvin'de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek organizasyonu hazırlayan Voleybol Federasyonuna ve Artvin Belediyesine teşekkür etti.  Hedeflerinin şampiyonluk olduğunuda dile getiren Giginoğlu, zorlu rakiplere karşı mücadele ettiklerini söyledi.
Artvin Belediye Spor adına ilk defa Kar Voleybolu Şampiyonasına katılan Artvinli sporcu Merve Uzun ve Aslı Korkmaz keyifli ve heyecanlı bir spor olduğunu dile getirerek tecrübeli rakiplerine karşı iyi mücadele ettiklerini vurguladı.
Geçtiğimiz yılın Avrupa şampiyonları olan Plaj Voleybolu milli takım oyuncuları Aleyna Vence ve Buğra Eryıldız ise Artvin'de düzenlenen yarışmalara taraftar ilgisinin iyi olduğunu dile getirdi.
Aleyna Vence yaptığı açıklamada "Daha önce Erciyes'te gerçekleşen Avrupa şampiyonasına katılmıştım, şimdi buradayız. İnsanların ilgi göstererek gelip izlemesi çok güzel bir şey. Böyle bir ortamda oynamak da çok mutlu edici bir duygu" ifadelerine yer verirken Buğra Eryıldız ise "Artvin'deki şampiyonada birinci olan takımlar Avrupa Şampiyonasına gidecek. Biz Aleyna ile önümüzde ki hafta müsabakaların birinci bacağı için İtalya'da olacağız. İnşallah orada birinci olup ülkemizi Avusturya'da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasında temsil ederiz" dedi.
Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcısı Güntülü Yalçın gezgin olarak Türkiye'yi otostopla gezdiğini instanram da kullanıcı adı 'Yabanda Bir Deli' adını kullanarak Türkiye'de önde gelen gezginlerden biri olduğunu söyledi.  Güntülü;" 81 ili otostopla gezdim bir çok organizasyon aktivite gördüm.Bugün burada yapılan kar voleyboluna katıldım. Gerçekten bu görüntüyü çok az yerde görebilirsiniz Türkiye'de Kar yağdığı zaman ya her taraf bembeyaz yada kahverengi.Hem yeşil hem beyazı aynı yerde görüp üzerinde voleybol oynayabilmek gerçekten coğrafyanın ne kadar güzel olduğunu gösteriyor. Buna tanık olmakta çok güzel birşey"dedi« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID