GÜNCEL
latest

MURGUL MADEN İŞLETMESİNDE NELER OLUYOR?


Grev sözcüsü, “Bu direncin kırılmasına izin vermeyeceğiz!”
Cengiz Holdinge bağlı Eti Bakır AŞ'nin Cerattepe ve Murgul'daki işletmelerinde yüzde 25 zam ve iki ikramiye talebiyle fiili greve çıkan işçilere Eti Bakır A.Ş'den mesaj var.
Üretimin tamamen durduğu işletmede, maaşların yükselmesi ve maaş koşullarının iyileştirilmesi talebi ile hak ettikleri maaşı alamadıklarını belirten işçilere Eti Bakır A.Ş'den açıklama geldi.
Eti Bakır A.Ş tarafından yapılan açıklamada; “İşverenliğimizin Artvin Murgul'da bulunan işyerlerinde 9 Ocak 2018 ve 10 Ocak 2018 tarihlerinde ilgili mevzuat kapsamında haklı kabul edilebilecek bir neden bulunmaksızın iş başı yapmadığınız ve hatırlatılmasına rağmen 4857 sayılı işkanunun 25/2-h maddesine istinaden yapmakla ödevli bulunduğunuz görevleri yapmadığınız tespit edilmiştir.11.01.2018 tarihinde, işyerindeki vardiyanıza gelerek iş başı yapmanız gerektiği, aksi takdirde hakkınızda iş kanununun ilgili maddeleri uyarınca işlem yapılacağı hususunu, Tebliğ ve ihtar ederiz” ifadelerine yer verildi.
Greve gece gündüz devam eden işçiler yapılan açıklamanın ardından grev sözcüsünde bir açıklama yaptı. Grev sözcüsü de bu direncin  kırılmayacağını ifade etti.
Öte yandan emekçi işçiler, Murgul'daki işletme önünde akşam saatlerinde ateş yakarak tulum eşliğinde horona durdular.

Haber: Buket Çelik
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID