GÜNCEL
latest

CANKURTARAN NE ZAMAN AÇILIYOR?


Artvin’de 2018 yılı İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.
Artvin Valiliği Toplantı Salonunda Vali Ömer Doğanay Başkanlığında yapılan toplantıda yatırımlar noktasında 2017 yılının değerlendirilmesi yapılarak devam eden ve yeni başlanacak projeler hakkında kurum müdürleri sunum yaptı.
Artvin Valisi Ömer Doğanay ülkemizin bekası için herkesin her zamankinden daha çok çalışması gerektiğini söyledi.
Artvin’de 2017’de yürütülen 235 proje için tahsis edilen 883 milyon liranın 724 milyon lirasının harcandığını dile getiren Vali Doğanay, bu bütçeden en büyük payı yüzde 36 ile baraj ve HES’lerin, yüzde 24 ile il ve devlet kara yollarının,  yüzde 7,2 ile de milli eğitim yatırımlarının aldığını dile getirdi.
Vali Doğanay, “Artvin'de devlet yatırımları için 2017'de 724 milyon lira harcandı. 235 projeden 98 adedi tamamlandı. 116 proje ise 2018’e devretti. 17 proje ihale aşamasında, 4 adet projeye ise başlanmadı. KÖYDES kapsamında da 2005-2017 yılları arasında 254 milyon lira ödenek tahsis edilmiştir. Bu ödenek ile köylerin başta yol ve içme suyu olmak üzere çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik 2 bin 675 proje uygulanmaya alınarak tamamlanmıştır.” dedi.
-Cankurtaran Tüneli Şubat’ta Açılıyor
Karayolları Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş Artvin’de karayolları tarafından 2 milyar 389 milyon lira tutarında 16 proje yürütüldüğünü söyledi. Bayramçavuş bu projeler arasındaki en önemeli projenin Cankurtaran Tüneli projesi olduğunu belirterek projede sona gelindiğinin müjdesini verdi.
Tünel giriş çıkışlarındaki ana güzergahta yapılan köprü kavşak ve viyadüklerdeki işlerin tamamlandığını belirten Bayramçavuşoğlu asfaltlama çalışmasının tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde tünelin trafiğe açılacağını söyledi.

Bayramçavuşoğlu, “Cankurtaran Tüneli vasıtasıyla 36 kilometrelik yok 24 kilometreye düşüyor ve yol sürekli açık olacak. Bunun için önemli. Bunlar çok büyük projeler. Devletimiz bunları yapıyor ve ortaya koyuyor. Cankurtaran Tüneli de inşallah Şubat'ta hizmete girecek.” diye konuştu.
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID