GÜNCEL
latest

BAŞKAN KOCATEPE’DEN GAZETECİLERİN GÜNÜNE ÖZEL PROGRAM


BAŞKAN KOCATEPE’DEN GAZETECİLERİN GÜNÜNE ÖZEL PROGRAM
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ kapsamında Artvin’de görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelerek Borçka Baraj gölünde tekne turu yaptırdı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ kapsamında Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Zeki Alkan, AK Parti Artvin Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Yunus Avcı ve Artvin’de görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle Artvin’in geleneksel motiflerinin ön plana çıktığı Artvin Belediyesi Marina Sosyal tesislerinde kahvaltı organize ederek bir araya geldi.
Başkan Kocatepe, kahvaltı sonrasında gazetecilerle birlikte Borçka Baraj gölü üzerinde tekne turu yaptı.
Kahvaltı sonrasında basın mensuplarının gününü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak kısa açıklamalarda bulunan Başkan Kocatepe, Artvin’de yapılan hizmetlerden bahsetti.
Kocatepe burada yaptığı açıklama, ”Bizde de biraz gazetecilik olduğundan dolayı sizlere meslektaşlarım diye hitap edeceğim. Meslektaşlarım öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü tebrik ediyorum.  Kar, kış, savaş, barış gibi bir takım farklılıkları zorlukları yenerek bu şartları mesleğin cazibesi kabul edip dünyanın her yerinde insanlığın gözü kulağı olan medya çalışanlarımıza emektarlarımıza millet adına insanlık adına bu şehrin bu ülkenin idarecileri adına  sizlere teşekkür ediyorum. Medya sayesinde hiç bir şey kapalı kalmıyor her şey insanlığın gözü önünde oluyor bu konuda Artvin Belediyesi olarak yaklaşık 4 yıldır birlikte çalışıyoruz. Belediyemizin yaptığı çalışmaları gerek şehirde yaşayanlara gerek dünyanın dört biryanına dağılmış cennetin çocuklarına bu şehrin güzel insanlarına ulaştırdığınız için ayrıca teşekkür ediyorum. Sizlerin sayesinde yaptığımız hizmetler bir çok STK, şahıs, kurum ve kuruluşların dikkatini çekti de bu sayede Artvin’le ilgili ulusal basında önemli haber oldu ödüller ve birincilikler aldık. Biz bunların bir çoğunda belediye olarak katkı koymuş olsakta bunun tek sahibi biz olmadığımız sadece ortaklardan biri olduğumuzu biliyoruz diğer ortaklarımız siz değerli basın mensupları ve tabiî ki rabbimizin takdiri Allah vergisi doğamızdır.
Enler Şehri Artvin
Doğalgazsız Artvin, Türkiye’nin en temiz havası olan il seçildi doğalgaz olduğunda herhalde bu şehirde oksijen zehirlenmesi olur. Yine Artvin Belediyemiz en çevreci yeşil ofis kullanan belediyeler arasında yer aldı. Biliyorsunuz kâğıdın hammaddesi ağaç bizde yazışmalarımızı bir buçuk yıldır elektronik ortam üzerinden yapıyoruz. Dünya’nın en çok gezilmesi gereken illeri arasında 84. Türkiye’de de 4. İl oldu yaşanabilir kentler arasında 6. Sıradayız bunlara şükrediyoruz bunlar daha da aratacak. Hedefimiz turizm konusundaki hayallerimiz destekleyici çalışmalara birlikte adım atıyoruz bu da sizlerin sayesinde oluyor. Sizin mutfakta nelere yaptığınız önemli değil önemli olan garsonun nasıl sunduğu  dolayısıyla sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu şehri birlikte tanıtıp birlikte kalkındıracağız herkesin kendine düşen görevleri hakları yetkileri var sizlere 4 yıldır konuşmayı gerek duymayacak şekilde kendimizi anlattığımızı düşünüyoruz. Bundan sonra belediyemizle ilgili belki sözün pek fazla etkisi olmaz sizlerdeki imajımız yaptığımız işler iletişimimizdir diye düşünüyorum.
Belediyeciliğe Farklı Bir Anlayış Getirdik
Belediyemizde geldiğimiz günden bugüne kadar çalışanlarımıza bize alışsın bizde çalışanlarımıza alışalım diye güzel bir sistem kurduk her çalışanımız akşam eve giderken gün içinde yaptığı işlerle ilgili birim amirine rapor veriyor. Akşam bizde değerlendiriyoruz. Haftada bir birim amirleri ile toplantı yapıyoruz kim ne yaptı ne yapacak diye. Yıllık planlama toplantılarımız olacak bu toplantılarda 2017’nin değerlendirilmesi 2018’de neler yapılacağı ele alınacak.  Beyaz masamıza halkımız 153 arayarak söyleyebilir veya Ekipbiz ile fotoğrafla gönderebilirsiniz bu da başka bir iletişim çalışmasıydı bizim için hatta bu ekip biz çalışması ile TBMM’den geçen yıl iletişim ödülü bu yılda engellilerin Ekipbiz üzerinden iletişimini sağlayacak bir ödül aldık.
Her Zaman Halkımızla İç İçeyiz
Halkla iletişimimize gelince bütün mahallerimizden sorumlu gençlerimiz var. Her sabah onlar mahalleri gezerek bir sıkıntı var mı yok mu diye kontrol ediyorlar.
Başkan yardımcılarımız arasında şehri üçe böldük hastaneden yukarısı Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy, hastaneden Orta Mahalleye Erkan Yazan’ın, Orta Mahalleden aşağısı da Zafer İnce’nin bölgesinde. Her gün başkan yardımcıları tarafından şehir geziliyor. Sabah 6 da kalkıyoruz haftada en az 3 gün şehrin tamamını geziyorum. 8.30 gibi gelip mesaiye başlıyoruz. 18.30 gibi de 3. Mesaiye başlayarak hasta ziyaretleri, taziye ziyaretler i vb ziyaretlerde bulunuyoruz.
Mahalle meclisleri kurduk her mahallede periyodik toplantılar yapıyoruz buda başka bir iletişimimiz. Bunlara paralel olarak Partimizin İl teşkilatımsımızın mahallelere programı oluyor birde bunlarla çalışıyoruz.
AK Parti Öncesi Ve Sonrası Diye Bir Milat Oldu
Hizmetler noktasına geldiğimizde şunu bilmenizi isterim bu şehirde belediyelerle ilgili birisi çalışma yaparsa heralde şu başlık çok mu abartılı olur Belediyecilikte Ak Parti öncesi ve sonrası diye bir milat oldu aslında. Bizden önceki arkadaşlarımızda imkanları ölçüsünde bir şeyler yapmış bizde bir yapmışsa iki söyleyelim ki bizimkide insanların içine sinsin.Göreve geldiğimizden beri birkaç 10 yıllık işleri yapmaya çalıştık bu bizim bireysel gücümüz filan değil dürüst olup Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek gerek hükümetimizin desteğiyle ekip ruhuyla koşturup bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Belediyenin bütçesi 21 Milyon bu şehrin imkanları ihtiyaçlarına çözüm olamıyor bizde hükümetin desteğini zorluyoruz buraya hangi bakan geliyorsa bizde eksiklerimizi istiyoruz. Şimdi 2016 yılı bitmişti diğer kurumlarla beraber yaptırdığımız yatırımların ne kadar olduğuna bir bakın dedim 283 milyonluk yatırım yapılmış. Sosyal çalışmalarımız hariç fiziki yatırım 283 milyon olmuş. Dikkatinizi çektiyse yaptığımız şeylerin açışlını yapmıyoruz çünkü bizim için asıl olan yapmaktır fakat Haklı hakkını anlatmak zorunda ki  haksızın haksızlığı ortaya çıksın bu sebepten ötürü de Geçen ay Ankara’da gerçekleştirilen Belediye başkanları ve il başkanları toplantısında  Cumhurbaşkanımızı açılışlara davet ettik. Şuanda Tam 28 kalem şuanda bitirdiğimiz açılışını yapmadığımız projelerimiz var. Maliyeti de 83 Milyon Türk Lirası.
Şehrimizde birlikte yaşıyoruz sadece iletişim noktasında girdim ama sizlerle böyle önemli günde dertlerimizi yüreğimizi paylaşarak her zaman yanımızda olduğunuzu düşünerek en ufak sıkıntınızda yanınızda olmak istiyoruz. Bugün bizim için bu vesile ile bir araya geldik çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.  
Artvin’de bu zorlu meşakkatli göreve talip olmuş gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladığını ifade eden AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, bilgi çağında en değerli olan doğru bilgiyi almak en önemli işlerden bir tanesi olduğunu söyledi. Balta ;” Dünya ölçeğinde düşündüğünüzde gazeteciliği önemli bir ticaret sahası ayrıca. Fakat ekonomik boyutunun en dar olduğu fedakârlıkla özveri ile yürüdüğü yer olan Artvin’de bu görevi yapıyorsunuz. Ben biliyorum ki bu işi sevmeseniz fedakârlık yapmazsanız sizin bu gayretlerinize değer bir ekonomik katkısı olan işler yapmıyorsunuz. Bu yüzden çalışan gazeteciler gününde kutlanmayı tebrik edilmeyi en fazlada sizler hak ediyorsunuz.” dedi.
Artvin Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Zeki Alkan ise, meslektaşlarının gazeteciler günün kutlayarak Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye bu özel günde düzenlediği program için teşekkür etti.
 Artvin’de gazetecilik yapmanın ayrıcalığından ve zorluklarını dan bahseden Alkan; “ bir habere giderken gelirken coğrafi şartlar dolayısıyla çok zor. Bir ilçeye habere gidip gelmek bir güne mal oluyor. Bunlara rağmen gece gündüz demeden çalışan arkadaşlarımı kutluyorum. Belediye Başkanımız bizleri bu günde yalnız bırakmayıp bizlerle beraber olduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Haber : Fatih Tüysüz
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID