GÜNCEL
latest

ARTVİN KUDÜS İÇİN AYAKTA


Artvin’de ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması ve Tel Aviv'deki büyükelçiliklerini Kudüs'e taşıma kararı protesto edildi.
AK Parti Artvin İl Başkanlığınca Cuma Namazı sonra Halitpaşa Meydanında düzenlenen protesto gösterisine AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
“Özgür Kudüs İçin Ayaktayız ”yazılı pankartın açıldığı protestoda, Kahrolsun İsrail işbirlikçi ABD, Kudüs özgürdür özgür kalacak, Kudüs bizimdir bizim kalacak, insanlık uyuma Kudüs’e sahip çık” sloganları atıldı.
 Burada bir açıklama yapan İl Başkanı Erkan Balta, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklamasının insanlık vicdanını yaralayıp bölgedeki sorunları derinleştirdiğini söyledi.
Balta, açıklamasında “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızıçizgisidir.
Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.
İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.
Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.
Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.
Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.
Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir.
İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.
Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.
Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.

Basın açıklamasının ardından gurup olaysız bir şekilde değildi.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID