GÜNCEL
latest

VAKIFBANK İLK OKULUNDA CUMHURİYET BAYRAMI ETKİNLİĞİ


Artvin Vakıfbank ilk okulu öğrencileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ana sınıfı, 1. Sınıf, 2.sınıf, 3.sınıf ve  4. sınıflar okulun bahçesinde etkinlikler düzenledi.
Vakıfbank İlkokulu bahçesinde düzenlenen Cumhuriyet etkinliğine Okul Müdürü Ahmet Buz, Müdür Yardımcısı Zeliha Güney, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi basılı tişörtleri giyen öğrenciler şiir, dans ve şarkılarla gösterilerini sergiledi.
Okul Müdürü Ahmet Buz’un program öncesi yaptığı açılış konuşmasında davetlilere hoş geldiniz diyerek; Türk milletinin yeniden doğuşunun sembolü olan Cumhuriyet aynı zamanda çağdaşlık, özgürlük ve eşitliğin de simgesidir. Bu sebepledir ki Ata’mızın bizlere hediye ve emanet ettiği Cumhuriyetimizi yaşatmak ve yüceltmek her Türk vatandaşının en temel görevidir. Bizler de okulumuz öğretmenleri olarak bu görev bilinciyle minik öğrencilerimize rehberlik etmekteyiz” dedi

Konuşma ardından öğrencilerin yaptığı gösteriler veliler tarafından büyük alkış ve beğeni alarak Cumhuriyet’in ışığıyla aydınlanmış çağdaş, laik ve güçlü Türkiye temennileriyle sona erdi.
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID