GÜNCEL
latest

ŞAVŞAT NAİME YILMAZ HUZUREVİ VE YAŞLILAR BAKIMEVİ ZİYARET EDİLDİ

Artvin İl Sağlık Müdürlüğünce, Şavşat Naime Yılmaz  Huzurevi Ve Yaşlılar Bakımevi’ne ziyaret gerçekleşti. Bu kapsamda “21 Eylül Dünya Alzheimer Günü”, “29 Eylül Dünya Kalp Günü”, ve “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” münasebetiyle ilimizde 4 Ekim 2017 tarihinde Şavşat Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Şavşat Naime Yılmaz Huzurevi ve Yaşlılar Bakımevi’nde bir etkinlik düzenlendi. 

Düzenlenen etkinlikte “Sağlık için Hareket et” temalı 30 dakikalık yürüyüş, ardından dinlenme salonlarında yaşlıları zorlamayacak şekilde ısınma hareketleri, hafif egzersiz, ayakta duramayanlar için oturarak egzersiz yapıldı.
Etkinlikte Şavşat Kaymakamı  Emre Yalçın, Şavşat Belediye Başkanı Sayın Ahmet Sinan Öztürk, Huzurevi Müdürü Atanur Gümüş,Kurum amirleri ve bakımevinde ikamet eden büyükler yer aldı.
Bilindiği üzere dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlıkla ilgili konularda Bakanlığımız öncülüğünde önemli gün ve haftalarda gerçekleştirilen faaliyetler aracılığıyla toplumda farkındalık oluşturulması amaçlanıldı.

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından etkinlikte yapılan açıklamada; “Fiziksel aktivite yaşlanmayı geciktirir, kalbimizi korur, ömrü uzatır. Her yaşta her koşulda yapılabilecek fiziksel aktivite mutlaka vardır. Gün içinde yapılan en az 20 dakikalık egzersiz (yürüyüş ya da basit aktiviteler) ve sağlıklı beslenme yaşlılıkta genel sağlık ve hayat kalitesi için önemlidir.  Yaşlılara önerilen ideal fiziksel aktivite yürümedir. Sağlıklı beslenmenin önemli olup özellikle günde kişi başı yaklaşık 500 gram meyve yemenin kanser önleyici ve antioksidan etkisi bulunmaktadır” konularına vurgu yapıldı.
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID