GÜNCEL
latest

KIŞLA, CUMHURBAŞKANIYLA BİRLİKTE POLONYA’YA GİDECEK


Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan,  17 Ekim Salı günü Cumhurbaşkanı Duda'nın davetlisi olarak Polonya'ya gidecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu ziyaretinde Artvin Milletvekili  Dr. İsrafil Kışla'da eşlik ediyor.
Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile ikili ve heyetler arası  görüşmeler gerçekleştirecek, Polonya Başbakanı Beata Szydlo'nun yanı sıra Polonya  parlamentosunun iki kanadını oluşturan Senato ve Sejm başkanlarıyla da bir araya  gelecek.
Açıklamada, Türkiye'nin, 600 yılı aşan tarihi dostluk ilişkilerine  sahip olduğu ve 2009yılında bu ilişkileri stratejik ortaklık seviyesine  taşıdığı müttefiki Polonya ileiş birliğini her alanda geliştirmeye büyük önem  atfettiği ve ziyaretin, ikili ilişkilerin tüm bölgenin yararına olacak şekilde  daha da ileriye taşınmasına hizmet edeceği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli de Polonya'ya gitti.
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID