GÜNCEL
latest

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

“Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında ilimiz de eğitimler devam ediyor. Artvin İl Sağlık Müdürlüğünce ‘Türkiye Beslenme Ve Sağlık Araştırması İle  Karbonmonoksit Zehirlenmelerinin Önlenmesi’ hakkında eğitim verildi.

Artvin İl Sağlık Müdürlüğünce Türkiye Beslenme Ve Sağlık Araştırması İle  Karbonmonoksit Zehirlenmelerinin Önlenmesi hakkında verilen eğitim kapsamında Diyetisyen Çağla Hakyemezoğlu tarafından ilgili Aile Hekimleri, Aile Sağlığı Elemanları ve TSM Sorumlu Hekimlerine 06 Ekim 2017 tarihinde Müdürlüğümüz toplantı salonunda TBSA 2017 bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Ayrıca toplantının ikinci oturumunda ise “Karbonmonoksit Zehirlenmelerinde Alınacak Önlemler” konusunda Halk Sağlığı Uzmanı Dr. M. Ali Dündar tarafından bilgilendirme amaçlı sunum yapıldı.

Bakanlık tarafından yürütülmekte olan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” ve 10. Kalkınma Planı (2014-2018)  programında yer aldığı üzere “Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması (TBSA 2017)” 31 Aralık 2017 tarihine tüm Türkiye ile eşzamanlı olarak ilimizde de kadar gerçekleştirildi. 

Araştırmada ulusal düzeyde başta zayıflık/şişmanlık durumu, fiziksel aktivite durumu gibi bazı risk faktörleri ve bazı sağlık parametrelerinin, besin tüketimi örüntüsünün değerlendirilmesi amacı ile sağlık taraması ve beslenme çalışması yapılacağı öğrenildi.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID