GÜNCEL
latest

İL MÜDÜRÜ OKUR, 45. APİMONDİA ULUSLARARASI ARICILIK KONGRESİNE KATILDI

İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Dursun Okur, 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresine Katıldı.

Artvin ilini temsilen İl Müdürü Dursun Okur, Artvin Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı İbrahim Durmuş ve yetiştiricilerimiz, 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresine Katıldı.

Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yaptığı kongrenin açılış programına  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, Apimondia-Dünya Arıcılar Birliği Başkanı Philip MCCABE, sektörün önde gelen isimleri ile birlikte il birlikleri, üreticiler ve 129 ülkeden yaklaşık 13 bin kişi katıldı.

Tüm dünyada arıcılık konusunda ilgililerin bilimsel gelişmelerle buluşturulması, arıcılar arasında bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunulması, sektördeki yeni alet ve ekipmanların sergilenmesi, arı ürünlerinin tanıtımının yapılması ile bilimsel ve ticari ilişkilerin geliştirilmesinin hedeflendiği 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi 29 Eylül - 4 Ekim tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

Türkiye'de ilk defa gerçekleşen ve Türk arıcılık tarihi için bir milat olarak kabul edilen kongrede  arıcılık ekonomisi, arı biyolojisi, arı sağlığı, polinasyon ve arı florası, arıcılık teknolojisi ve kalite, apiterapi, kırsal kalkınma için arıcılık konularında sunular gerçekleştirildi. 

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID