GÜNCEL
latest

HOPA TSO’DAN BİR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DAHA

KKYDP 12. Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası, Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı 12. Etabı ile ilgili üyelerin katılımı ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

13 Eylül 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanan tebliğ ile başlayan destekler hakkında İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve ABİGEM yetkililerinin konuşmacı olarak davet edildiği toplantıda üyelere destekler hakkında detaylı bilgi sunuldu.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Hopa TSO Y. K. Başkanı. Osman Akyürek ‘Bitkisel ve Hayvansal işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, kırsal turizm yatırımları gibi başlıklar altında 2 Milyon Türk Lirası’na kadar yeni yatırımlarda destekler mevcut. Kırsal kalkınma desteklerinden en az faydalanan yerlerden biri de Hopa’dır. İlgili kurumların temsilcileri aramızda, kendilerinden her türlü bilgiyi edinmenin yanı sıra iletişim bilgilerini alarak sürek arayabiliriz. Yapılacak sunumları dikkatle dinlemenizi tavsiye ediyorum. Umarım ciddi yatırımlar gerçekleştirir ve bu desteklerden yaralanabiliriz’ ifadelerini kullandı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal kalkınma Şubesi Ziraat Mühendislerinden Alim Erdem konu hakkında detaylı sunum gerçekleştirdi. Hibe oranı, son başvuru tarihi, yatırım süresi, uygulama illerinin yatırım konuları,  yatırım tutarı ve destekleme oranı, desteklenecek gider kalemleri, yatırım yeri mülkiyeti, konularında bilgiler veren Erdem, sunumun ardından geçilen soru cevap bölümünde katılımcıların bire bir sorularını yanıtlayarak tasarladıkları projeler hakkında alabilecekleri yardımlar hakkında da bilgilendirme gerçekleştirdi.
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID