GÜNCEL
latest

HOPA İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİM PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu toplantısı Hopa Öğretmenevinde, Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı çalışmaları hakkında bilgi verilirken, 2017-2018 yılında neler yapılacağı ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Tüm yönleriyle Hopa’da yürütülen “Hayat Boyu Öğrenme’’ hizmetlerinin masaya yatırıldığı toplantıda, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün yıl boyunca gerçekleştirdiği eğitim faaliyetleri, yürütülen projeler hakkında komisyon üyeleri bilgilendirildi.

Toplantıya başkanlık yapan Hopa Kaymakam Görükmez; özellikle değişen ve gelişen dünyada, hızla gelişen teknoloji ile birlikte örgün eğitimin gelişen dünyaya ayak uydurmak noktasında hayat boyu öğrenme kurslarının çok önemli bir fonksiyon üstlendiğini ifade etti. Özellikle bu kursların; ülkemizin istihdam geliştirme politikasına uygun işgücü yetiştirme anlamında insanımıza yeterlilik kazandıran önemli kurslar olduğunu belirtti.

Bu kurslara özellikle bayanların gittiğini ve bu sayede bayanların aile ekonomisine ve ülke ekonomisine katkıda bulunduklarını ifade ederken kursların insanımızın istihdam edilebilirliklerini artırma anlamında çok önem taşıdığını vurguladı.

Toplantıya İlçe Kaymakamı Ferit Görükmez, Belediye Başkanı Nedim Cihan, İlçe Jandarma Komutanı Fatih Kalaycı, Emniyet Müdür V. Gökhan Erdal İlçe Milli Eğitim Cafer Döne, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Yüce, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda kurum yetkilisi katıldı.

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID