GÜNCEL
latest

ARTVİN'DE CUMHURİYETİN 94. YIL COŞKUSU İLK GÜNKÜ GİBİArtvin’de Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Artvin’deki kutlamalar, Vali Ömer Doğanay’ın makamında Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdurrahman Cengiz Çerçi ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe tebrikleri kabul etmesiyle başladı. 

Artvin Valiliği önünde devam eden tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından Vali Ömer Doğanay, Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdurrahman Cengiz Çerçi ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin askeri araç üzerinden halkın ve törene katılanların bayramını kutlamasıyla devam etti.

Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Artvin halkı adına gönderdiği kutlama mesajı okundu.

Törende konuşan Vali Doğanay, devletimizin en büyük gününü kutlamak için toplandıklarını söyledi.

Doğanay “Yıllar önce sabrımızı gücümüzü, azmimizi gösterdiğimiz yedi düvele, bu sefer birliğimizi dirliğimizi, saadetimizi göstermek için toplandık. Cumhuriyeti kurup bugünlere taşıyanlara şükran hislerimizi göstermek için toplandık. 94’üncü yılını kutlamak için toplandığımız Cumhuriyetimizin hepimize kutlu olsun.” dedi.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılına çok kısa bir süre kala Cumhuriyeti hakiki manasıyla anlayıp uygulanması gerektiğini kaydeden Vali Doğanay, “Bizlere düşen akıl ile edep ile, ahlak ile, adalet ile, iman ile, aşk ile, muhasır medeniyet sürecini aşmaktır. İlimle, irfanla dünyaya örnek olmaktır. Cumhuriyetimizi geleceğe el ele omuz omuza taşımaktır” dedi.

Tören konuşmaların ardından öğrenciler tarafından okunan şiirlerle devam ederken, törende Artvin Halk Eğitim Merkezi Halkoyunları ekibi ve mehteran takımında gösteri sundu.

Çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiği tören, öğrenci, asker, polis ve kurum araçlarının resmigeçit töreni ile sona erdi.

Kutlamalara Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, Adalet Komisyonu Başkanı İnan Yılmaz , Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Fahrettin Tilki, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, kurum müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. 

« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID