GÜNCEL
latest

ARTVİN VALİLİĞİ’NDEN YANGINZEDE AİLEYE EV YARDIMI

Artvin Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), maddi durumu iyi olmayan bir kişiye yaklaşık 100 metrekarelik ev yardımında bulundu.

Merkez ilçeye bağlı Ortaköy köyünde ikamet eden ve maddi durumu iyi olmayan Tevrat Mısır’ın (57), ahşap evi geçen yıl çıkan yangında tamamen yandı.

Eşi de engelli olan 5 nüfuslu Tevrat Mısır ailesine Artvin Valiliği sahip çıkarak,  yeni bir ev yapılmasını sağladı.
Artvin Valisi Ömer Doğanay, evi yanan vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünden ev yapımı 25 bin liralık ödeneğin Artvin Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına aktarılmasını sağladı.

Yaklaşık 10 ay gibi kısa sürede yapımı tamamlanan yeni evin Tevrat Mısır ve ailesine hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Vali Doğanay, yeni evinde ailesiyle birlikte sağlıklı ve güzel günler geçirmesi dileklerinde bulundu. 

Sosyal devlet anlayışıyla yardıma muhtaç olan herkese destek olmaya çalıştıklarını belirten Vali Doğanay,” Ortaköy köyünde 5 nüfuslu ailesiyle yaşayan Mısır ailesinin evinde çıkan yangın evi tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Valilik olarak maddi durumu iyi olmayan vatandaşımızın yaralarını sarmak için çalışma başlattık. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünden ev yapımı 25 bin liralık ödeneğin Artvin Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına aktarılmasını sağladık. Mısır ailesini temiz ve sağlıklı bir eve kavuşturduk. Sadece ev yardımıyla kalmayacağız vatandaşımızın ihtiyaçlarına göre yardımlarımız devam edecek." diye konuştu.

Vali Doğanay, ayrıca, devlet olarak her zaman maddi durumu iyi olmayan ve mağdur vatandaşların yanında olduklarını vurguladı.

Yangınzede Tevrat Mısır ise, devletin kendilerini sıcak bir yuvaya kavuşturmasından duyduğu memnuniyetini dile getirerek, Vali Doğanay’a teşekkür etti.

Maddi durumunun iyi olmadığını eşinin de engelli olduğunu belirten Mısır, “Geçen yıl 8 Ekim de evimiz yandı. 5 nüfuslu bir aileyiz. Maddi durumuz iyi değil. Geçen yıl Artvin Valiliğimize başvurarak ev yardımı yapımı konusunda yardım istedik. Devletimizden ve milletimizden Allah razı olsun. Kısa sürede bizleri çok güzel bir betonarme eve kavuşturdu. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve Sayın Valimize ve devlet büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Bizleri bu kış gününde çok mutlu ettiniz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin.” dedi.
« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID