GÜNCEL
latest

KAYMAKAM AÇIKLADI HOPA’DA PİKNİKÇİLERE 10220 TL PARA CEZASI KESİLDİKAYMAKAM AÇIKLADI HOPA’DA PİKNİKÇİLERE 10220 TL PARA CEZASI KESİLDİ

Koronavirüsü ile mücadele kapsamında getirilen yasaklara uymayan Hopalı vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27 ve 72. maddeler kapsamında toplam 10220 TL idari yaptırım uygulandı.

Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat sosyal medya hesabından yayımladığı paylaşımda, “İlçemizde kamu sağlığı ve kamu düzeni adına üzülerek yaptırım uygulamak zorunda kalıyoruz. Hopa/Sugören Mahallesi, yeni liman sahası içerisinde piknik yaptıkları tesbit edilen,10 kişiye 3920 TL idari yaptırım kararı ayrıca 20 yaşından küçük 2 kişiye 6300 TL toplamda 10220 TL idari yaptırım uygulanmıştır” dedi.

Canpolat yaptığı paylaşımda ; “Kıymetli Hopalı kardeşlerim,
Bu zor süreçte sizlerden beklentimiz, alınan kararlara ciddiyetle uyulmasıdır. Bu süreçte başarılı olabilmek öncelikle birlik ve beraberlik duygusu içerisinde alınan kararları günlük hayatımızda büyük bir gayretle uygulamaktan geçmekte ayrıca bu hususun bizim vatandaşlık görevimiz olduğunu unutmamalıyız. Tabi yine bu mücadelede aykırı davranış ve tutum içinde olan vatandaşlarımız da olabilmektedir. İlçemizde kamu sağlığı ve kamu düzeni adına üzülerek yaptırım uygulamak zorunda kalıyoruz. Sürekli ve her ortamda yapılan ilan ve duyurulara rağmen ısrarla aynı davranışlarla karşılaşıyoruz. Bu nedenle bu gün itibariyle ;
Hopa/Sugören Mahallesi, yeni liman sahası içerisinde piknik yaptıkları tesbit edilen,10 kişiye İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27 ve 72. maddeler kapsamında, 3920 TL idari yaptırım kararı ayrıca 20 yaşından küçük 2 kişiye 6300 TL Toplamda 10220 TL idari yaptırım uygulanmıştır.Sürecin vatandaşlarımız tarafından artık ciddiyetle takibini istirham ediyor, cezai işlem uygulayarak sizlerle diyalog kurmak istemiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


« PREV
NEXT »

Hiç yorum yok

Facebook Comments APPID